Politika:
Divan oylamasında itirazlar yükseldi...

MHP Zonguldak İl Teşkilatı'nın Genel Kurulu başladı. İki adaylı kongrede her iki adayın da farklı divan talebinde bulunması ve bunların açık oylanmasına itirazlar yükseldi.

TBMM İdare Amiri ve MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, Haberal, MHP MYK Üyesi Murat Kotra, İl Başkanı adayları Varol Demirköse ve Niyazi Kıransoy ile diğer partililer ile Cumhur ittifakı kapsamında AKP İl Başkanı Zeki Tosun'un katıldığı genel kurul, Alaborina Restaurant'ta başladı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği kongrede polis salona girişte sıkı tedbir aldı.  

Kongre saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı'nın okunmasının ardından divan oluşturulmasına geçildi.

Her iki aday farklı isimleri aday gösterdi. Kıransoy'un adayı Süleyman Yıldırım olurken, Demirköse'nin adayı Erkan Haberal oldu. Ancak divan seçiminde açık oylamaya gidilmesine itirazlar yükseldi.  

Kürsüde divan başkanlığını Erkan Haberal'ın olduğu listenin açık oylamaya sunulmasına MHP İl Başkanı adayı Niyazi Kıransoy ve ekibi yüksek sesle itiraz etti. Kıransoy, "Bir dakika böyle bir oylama olmaz. Bu kapalı oylanacaktır. Tüzüğümüz 2 aday başvuru yaptığında, oylamayı kapalı yapmayı gerektirir. Siz neye göre yapıyorsunuz bunu?" diye itiraz etti.

İtiraz yerinde görülerek kapalı oylanacağı belirtildi.

Niyazi Kıransoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

"Evet aslında bu tam olarak bir itiraz değil. Normal hukuki bir hakkımızı kullandık. Divana iki aday sunma hakkımız vardır. Bir oldu bittiye getirilerek genel merkezden gelen arkadaşlar bize listemizi kabul etmediklerini söylemişlerdir. Bu keyfiyettir. Tüzük'ün ihlalidir. Milliyetçi hareket Partisi'ndeki herkesin yok sayılmasıdır. Buna itirazımızı yaptık. Dolayısıyla oylanacak. Oylama da saat 17.00'ye kadar sandık açık durmak kaydı şartıyla son delegenin geldiği dakikaya kadar devam edecektir.

Aslında gergin bir ortam yok. Ortamı germeye bizi de haksız çıkarmaya çalışıyorlar biz buna asla müsaade etmeyiz. Kongremize katılım yoğundur. Bizim kongrelerimiz toy havasında geçer."

(Halkın Sesi)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

KIR GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

Haberi Oku