Erkmen, “Birinci parti MHP olursa kimse şaşırmasın”

Zonguldak Eski Valisi Yavuz Erkmen, Denizli Valiliğinden istifa ederek MHP’den Zonguldak Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Politika 06.03.2015, 03:32 05.03.2015, 16:18
3874
Erkmen, “Birinci parti MHP olursa kimse şaşırmasın”
“Birinci parti MHP olursa kimse şaşırmasın”

TBMM’de Zonguldak’ı ve Zonguldaklıyı başını öne eğmeden temsil edeceğini söyleyen Erkmen, “Zonguldak’ta birinci parti MHP olursa hiç kimse şaşırmasın” diyerek bunun bir sürpriz olmayacağını vurguladı. Parti binasında yapılan toplantıda aday adaylığı hakkında konuşan Erkmen, Zonguldak için inandığı konunun arkasından sonuna kadar gideceğini ve TBMM’de Zonguldak’ı ve Zonguldaklıyı başını öne eğmeden temsil edeceğini söyledi.

‘En az iki milletvekili çıkartacağız’

Bu kararı verirken sivil toplum örgütü ve çeşitli meslek kuruluşlarının da desteğini aldığını belirten Erkmen; “Büyük Zonguldak dediğimiz coğrafi bölgede hizmet etme onurunu yaşadım. Şimdi bu güne kadar bürokrat olarak görev yaptığım bu güzel İl de bürokrat ceketimizi çıkarıp vatanımızı hiçbir karşılık beklemeden seven, bu uğurda çalışan, şehit veren MHP’deki değerli arkadaşlarımın arasına katılarak bundan bürokrasinin kalbi TBMM’de Zonguldak’ı ve Zonguldaklıyı başını öne eğmeden temsil etmek üzere MHP’den Milletvekili Aday Adaylığı için müracaat etme kararı  aldım. İl başkanım her toplantısında ‘En az iki milletvekili çıkartacağız’ diyor.  Bende bu iddiasına katılıyorum. Ben bir başka iddiada daha bulunuyorum.  Zonguldak’ta birinci parti MHP olursa hiç kimse şaşırmasın. Buna inanarak söylüyorum. Bu sürpriz değildir. Biz Zonguldak’ta inandığımız konunun arkasına sonuna kadar gideriz. Bu kararı alırken Zonguldak’ta sivil toplum örgütü ve değişik meslekteki arkadaşlarımın fikrine danışaraktan desteğini aldım” dedi.

“Sorunların çözüm yeri TBMM’dir”

Zonguldak’ı TBMM’de en iyi şekilde temsil edeceğini vurgulayan Erkmen; “Biz mevki, makam, para, pul peşinde olan insanlar değiliz. Buna ihtiyacımız yok. Biz bu gün sokakta rahatça dolaşıyorsak,  insanların yüzündeki sıcaklığı örüyorsak, esnaf arkadaşlarımız dükkânlarının önünden geçerken çay içmeye bizi buyur ediyorsa en büyük zenginlik budur. Bürokrat olarak yapacaklarımız belli noktaya kadar. Sorunların çözüm yeri TBMM’dir. Ben Zonguldak’ta olduğu gibi, her zaman kapımız açık olarak, 24 saat telefonu açık ulaşılabilinir bir insan olarak göreve talip oluyorum. Takdir edilir, uygun görülür ise Zonguldak’ta kamu veya özel işletmeyi ile esnaf ve ticaret sahibi arkadaşlarımızın işletmelerini kendi işletmemiz gibi kabul ederek hakkını savunacağım. Zonguldak’ı her yerde iyi temsil edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Çıktığımız bu yolda Allah yardımcımız olsun diyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra Erkmen aday adaylığı müracaat dosyasını İl Başkanı Hamdi Ayan’a teslim etti.


Yorumlar (13)
tunc demir 7 yıl önce
denizli valisi degıl merkez valisi idi
KEMAL KANDEMİR 7 yıl önce
zonguldak vali̇si̇yken ne yaptin şi̇mdi̇ mi̇ll. olunca ne yapacan kocaman bi̇r hi̇ç oy moy yok köyüne geri̇ dön
ütopya 7 yıl önce
bu tip haberleri görünce gerçekten şaşkınlığımı gizleyemiyorum. nasıl bir gazetecilik? gerçi bıraktım gazeteci haberci olma vasıflarını. bir basın açıklamasının bile üstesinden gelememişsiniz. haber yapılırken araştırma yapılır; bunu yapamadığınızı varsayalım en azından dağıtılmış basın bültenlerini düzgün okumuş olsaydınız. toplantıya katıl basın bültenini al ama denizli valiliğini tamamlamış daha sonradan merkez valiliği sırasında emekli olmuş ibaresini görmeyim. sanki koltuk sevdalıları gibi görevden istifa etmiş diye haber yazmak. bu gazetenin yapısına yakışmadı
baybora 7 yıl önce
sayın erkmen eğer akp listesine malum kişiyi koyarsa hiç merak etme 2 çıkar.
hasan 7 yıl önce
sayın vali oyunu zonguldakta kullanabilecek mi
67pascal 7 yıl önce
yine aynı senaryo, zonguldak'ta adam kalmadı dışarıdan ettik
gokturk 7 yıl önce
sayın valimiz ile hiç bir problemimiz yok zonguldağı ve zonguldaklılarını sevdiğini biliyoruz.ancak bu şehirden yetişmiş bu şehri solumuş genç arkadaşların olmasını daha çok istiyoruz.......
YILMAZ YILDIRIM 7 yıl önce
hah ha hah ha haah haaaaaaaaaaay
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık