"ESKİ İLÇE BAŞKANINDAN MEDET UMMASIN!"

MHP ZONGULDAK İL BAŞKANI DEMİRKÖSE: “İYİ PARTİ ZONGULDAK İL BAŞKANINA TAVSİYEMİZ, GÖREVDEN ALINMA PSİKOLOJİSİYLE AÇIKLAMA YAPAN ESKİ İLÇE BAŞKANINDAN MEDET UMMAMASI, HAYAL GÖRMEMESİ, UYANMASI, VARSA KENDİ ÇALIŞMASINA İNANMASIDIR’’

Politika 29.07.2021, 23:27
498
"ESKİ İLÇE BAŞKANINDAN MEDET UMMASIN!"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak İl Başkanı İlkay Varol Demirköse, ‘’İP (İyi Parti) Zonguldak İl Başkanı’na tavsiyemiz, görevden alınma psikolojisiyle açıklama yapan eski ilçe başkanından (MHP Çaycuma İlçe Başkanı Ersin Akyüz) medet ummaması, hayal görmemesi, uyanması, varsa kendi çalışmasına inanmasıdır’’ dedi.

MHP Zonguldak İl Başkanı Demirköse, yazılı basın açıklamasında, şunları kaydetti:

“Görevden alınan bir ilçe başkanının bozuk bir psikolojisiyle yapmış olduğu açıklamadan medet uman İP (İyi Parti) İl Başkanı Yavuz Erkmen, hem Zonguldak'ta, hem ülkemiz genelinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin çalışmalarından, büyümesinden, Cumhur İttifakındaki birlik ve beraberlikten habersiz olduğunu göstermiştir.

Bütün teşkilatlarımız her zamankinden daha fazla çalışıp üye çalışması yaparken, onları görmeyip görevden alınan bir İlçe başkanının açıklamalarını kendilerine bir gösterge olarak görmeleri acizliktir.’’

‘ÜYE SAYIMIZ HIZLA ARTMAKTADIR’

Demirköse, açıklamasına, şöyle devam etti:

“Halen teşkilatlarımız Zonguldak'ta yapıcı ve onarıcı bir siyaset anlayışıyla çalışmakta, tabanımız, aziz milletimiz teşkilatlarımıza sığmamakta, üye sayımız hızla artmaktadır.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin tabanı yerinde olup etrafı da her geçen gün çoğalmaktadır.

Görevden alınan bir ilçe başkanının açıklamasını kendilerine seviye ve gösterge kabul eden İP İl Başkanı, Zonguldak'tan habersizdir.

Tavsiyemiz görevden alınma psikolojisiyle açıklama yapan eski bir ilçe başkanından medet ummaması, hayal görmemesi, uyanması, varsa kendi çalışmasına inanmasıdır.’’

GÖREVDEN ALINAN MHP ÇAYCUMA İLÇE BAŞKANININ PAYLAŞIMI

Zonguldak’ın MHP Çaycuma İlçe Başkanı Ersin Akyüz, birkaç gün önce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, partisinin ittifak ortağı AK Parti’nin ilçede yeterli özveriyi göstermediğinden şikayet etmişti.

Akyüz, AK Parti’nin ilçe başkanı ve milletvekiline seslenerek, “Arkadaşlar Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarını neden dinlemiyorsunuz?’’ diye sorup seçimlerin çok uzak olmadığına dikkat çekmişti.

Akyüz'ün bu açıklamasının ardından partisi tarafından görevinden alındığı öğrenildi. MHP İl Başkanı Varol Demirköse, Akyüz'ün görevden alındığını doğrulayarak, “Karar, genel merkezimizin takdiridir. Teşkilatımız bugün itibariyle kapatıldı. Şu ana kadar yeni bir atama yapılmadı’’ demişti.

Akyüz'ün, AK Parti’ye seslenerek yaptığı sosyal medya paylaşımı şöyleydi:

“MHP Çaycuma İlçe Teşkilatı olarak Sayın Genel Başkanımız liderimiz Devlet Bahçeli beyin talimatları emirleri doğrultusunda Cumhur İttifakını savunup ona göre hareket etmektedir, ama ittifak ortağımız ilçemizde aynı özveriyi göstermemektedir. İttifak ortağımızın İlçe Başkanı ve ilçemizin milletvekili aynı özveriyi göstermemektedir. Arkadaşlar Sayın Cumburbaşkanımızı talimatlarını neden dinlemiyorsunuz? 2023 ve 2024 seçimleri çok uzak değil. İttifak ruhu bizim için beka meselesi, sizlerde bu ittifak ruhuna saygı duyup ona göre hareket edin.’’

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (0)
20
kapalı