Politika:
'Halkın bilmesinden korkuyor'
 Zonguldak Belediye Meclis üyesi Turan Demirtaş:
"Halkın bilmesinden korkuyor"
Zonguldak Belediye Meclis üyesi Turan Demirtaş, yazılı bir açıklama yaparak Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’in Kardemir'den alınan parayı neden düşürdüğünü,  geri kalan paranın akıbetini sordu.  Demirtaş, Zonguldak Belediyesi'nin web sitesine bakıldığında 
" PLAN-BÜTÇE " yazan yer tıklandığında, açılan pencerede 2017 yılı bütçesinin olduğu bölümde Ocak, Şubat, Mart ayları gelirleri ve giderlerinin dışında bilgi olmadığının görüleceğini ifade eden 
Demirtaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"Belediye Meclisinin onayladığı Stratejik planda ve Performans programında; çağdaş, şeffaf belediyecilikten söz ediliyor ama, yerine getirilmeyince, palavra olmaktan öte gitmiyor.

Bu rezalet; iyi niyetle, unutkanlıkla izah edilemez. Anlaşılan; belediyenin gelirini, harcamalarını, ihalelerini halkın bilmesinden, öğrenmesinden korkuluyor. Bu suçluluk korkusuyla bilgi gizlemektir.

Bu yönetimin başı ve destekçileri lafa gelince halktan yanayız diyorlar ama, halkçılıktan, çağdaş belediyecilikten, şeffaflıktan anladıkları, halkın bilgi edinmesini engellemek. 

Kardemir’den alınacak 1,5 milyon liranın, 380 bin liralık iş makinesiyle kapatılması hala karanlık. Hiçbir açıklama yok. Paranın bir kısmı kişilere hediye edilip, iş bağlanmış olabilir mi? 
Israr edildiği halde açıklama yapılmayan, karanlıkta kalan işlerde  her şey olabilir.

Bir harcanan paralara, bir de yapılanlara bakın. Maddi yönden sorunu olmayan belediye; heykelle, çiçekle, olanı söküp yaptırmakla, olmadı tekrar söküp tekrar yaptırmakla vakit geçiriyor. 
Halbuki Zonguldak’ın kaybedilecek bir dakikası bile yok. Hesap soran olmayınca keyifler yerinde.

Trafik, Otopark, Kentsel dönüşüm, Tapu gibi çok önemli sorunların hiç birini çözmeyen, çözmeyi bile düşünmeyen, neyin peşinde olduğu, neye, kime hizmet ettiği belirsiz bu karanlık yönetim, Zonguldak’ın sağlıklı kentleşmesinin önündeki en büyük engel. 

Sağlıklı ve mutlu yaşanacak çağdaş bir kente kavuşmak istiyorsak, yapılacağımız ilk iş, bu karanlık yönetimden bir an önce kurtulmak olmalı. Gerisi teferruattır."
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
vatandas 12 ay önce

Bence ne olduğunu Muharrem de bilmiyor.. Belediyeyi Darende denen adam yonetiyormus. Onun üzerine giderseniz daha mantıklı olacak gibi gözüküyor. Muharrem ortalıkta başı kopmuş tavuk gibi dolanıyor.

banner234

banner236

banner228

Yavuzyılmaz TTK'yı denetleyecek !

Haberi Oku