İYİ Parti'den AKP'li Bektaş'a suç duyurusu...

Politika 30.08.2020, 12:58 30.08.2020, 12:59
3083
İYİ Parti'den AKP'li Bektaş'a suç duyurusu...

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş’ın AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’a yaptığı kira kıyağı İyi Parti Kozlu İlçe Başkanı Ender Adıbaş’ı harekete geçirdi.

 

Haziran ayında yapılan belediye dükkanları ihalesinde, Hamdi Uçar’ın sahibi olduğu  14 bin 447 lira olan Özsüt Restoran’ın kiralama ihalesini 5 Bin liraya düşüren Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, hakkında suç duyurusunda bulunan Adıbaş, “Bu çifte standart ve usulsüzlüğün karşısında durmak, her vatandaşa eşit kuralların uygulanması yönünde adaleti sağlamak için suç duyurusunda bulunduk. Umuyoruz ki, adalet tecelli edecek ve hak yerini bulacaktır” dedi.

 

İyi Parti Kozlu İlçe Başkanı Ender Adıbaş, "29 Haziran 2020' de belediye dükkanlarının ihalesi yapıldı. Konuyla ilgili haberleri bir kaç gündür yerel gazetelerden takip ediyoruz. Sıradan bir vatandaşın dükkan kiralarında artış yapılırken, AKP Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar'ın sahibi olduğu Özsüt'ün kirası 2018 yılında 14 bin 447 liradan, 5 bin liraya düşürülmesi çifte standart uygulamasını ve usulsüzlüğü gözler önüne seriyor. Biz vatandaşlarımızın yararına olan herşeyin yanında olmasını bildiğimiz gibi, zararına olan herşeyin de karşısında dururuz. Biz her vatandaşımıza ve esnafımıza aynı standartların uygulanmasını istiyoruz. Vatandaşlarımızın menfaati bizim için en öncelikli konudur. Bu yüzden bizler yapılan bu çifte standart ve usulsüzlüğün karşısında durmak, her vatandaşa eşit kuralların uygulanması yönünde adaleti sağlamak için suç duyurusunda bulunduk. Umuyoruz ki, adalet tecelli edecek ve hak yerini bulacaktır" dedi.

Yorumlar (0)
25
açık