Politika:
KADININ ADI YOK  KADININ YERİ YOK

YSP il Başkanı Ali Topaloğlu yazılı bir basın açıklaması yaparak kadın adaylar konusunda partileri eleştirdi. Topaloğlu yazılı açıklamasında şöyle dedi:

İlimizde Yerel seçimlerde seçime giren siyasi partilerin; başkan,belediye meclisi,il genel meclisi adayları belirlendi. Kadın adaylar açısından baktığımızda hayal kırıcı bir noktada olduğumuz açıkça ortada. Toplumun yarısını oluşturan kadınlarımıza siyasi partiler ya hiç yer vermemişler yada çoğunlukla seçilemeyecek yerlerden göstermelik aday göstermişlerdir. Yeşil Sol Parti Olarak bu durumu kınıyoruz.

Erkek egemen toplumda yaşadığımızın açık bir göstergesi ,Bunu kabul etmek mümkün değildir. Siyasete mutlaka kadın eli değmelidir. Kadınların siyasette toplumsal yaşamda ve karar alma süreçlerinde mutlaka yer almaları gerekir. İlimizde Siyasi partilerde görev alan kadınlar daha etkin olmalı,En az erkekler kadar ve hatta daha iyi yönetebileceklerini ortaya koymalıdırlar. Siyasi partilerde göstermelik Kadın kotası gençlik kotası gibi kotaların aldatmacadan öteye geçmemektedir.

Seçime giren bu partilerin tutumunu kınıyoruz. Kadınlarımızı daha aktif görev almaya çağırıyoruz. (Haber merkezi)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Saadet partisi teşkilatları zoom ile bayramlaştı

Haberi Oku