KELEŞ: "MİLLET ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMIŞTIR"

Politika 14.07.2020, 17:23 14.07.2020, 17:31
5455
KELEŞ: "MİLLET ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMIŞTIR"

DEVA Partisi İl Başkanı Fatih Keleş, "Milletimiz 15 Temmuz'da üstüne düşeni siyasilerden önce yapmış, meydanlarda tehlikeye düşmüş devletimizi kurtarmış ve iktidara teslim etmiştir." dedi.

 

15 Temmuz hain darbe girişimini lanetleyen Keleş, açıklamasında şunları söyledi:

"15 Temmuz Fetö terör örgütünün devletimizin varlığı ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan hain bir darbe girişimidir. Yıllardır ilmek ilmek işlenen hain bir duruş ve sapkın bir düşünüşün hayat bulmuş adıdır. Devletimizin en kılcal damarlarına kadar sızan, karanlık emellere hizmet eden terörist bir organizasyonun vücut bulmuş halidir. Diğer taraftan her türlü ihanet ve hıyanet içerisindeki hareketlere karşı milletimizin asil evlatlarının duruşu, meydanlara inişi ve canı pahasına destansı bir direnişle hainlere geçit vermeyişinin adıdır.

 

Bu milletin parasıyla alınan silahlar ve yine bu milletin parasıyla beslenen hainler o karanlık gecede yüzlerce masum insanımızı şehit ve binlerce insanımızı yaralamıştır. Milli iradenin tecelligahı meclisimiz bombalanmıştır. Darbe sonrası ülkemiz olağanüstü bir döneme girmiş, devletimizin birçok mekanizması işlevsiz kalmış ve birçok alanda mağduriyetler oluşmuş, tabiri caizse "At izi, it izine karışmıştır." Adalet herkes için geçerli ve hukuk herkese gereklidir. Siyasilerin aldatıldığı gibi masum ve mağdur insanlarda aldatılabilmiştir bu sebeple hukukun adil yargılanma nimetlerinden herkes yararlanabilmelidir. Fetö terör örgütünün yıkıcı ve bölücü etkisini kırmak adına aynı hataları yapıp bugünde belirli sendikalar, vakıflar ve tarikatlarla bir olup devletin kadrolarının önünün açılmasına karşı bir duruş ortaya konulmalıdır. Aynı yerden ikinci defa sokulmamalı ve bu üzücü durumdan dersler alınmalıdır.

 

Milletimiz 15 Temmuz'da üstüne düşeni siyasilerden önce yapmış, meydanlarda tehlikeye düşmüş devletimizi kurtarmış ve iktidara teslim etmiştir.

15 Temmuz'un yıl dönümünde devletine sahip çıkmak adına onurlu bir duruş gösteren, canıyla, malıyla bu süreçte devletinin yanında olan tüm milletimize şükranlarımızı sunuyoruz. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, gazilerimizi saygı ve hürmetlerimizi sunuyoruz.

Rabbim milletimize bir daha böyle karanlık bir gece yaşatmasın."

 

Yorumlar (1)
Recep Tayyip Erdoğan 1 yıl önce
Gelin olmuş gidiyorsun, bana veda ediyorsun, sakın ağlama diyorsun, ağlamamak elde değil... ????????????
26
açık