Politika:
Kıral 'Şahin suç işliyor”

Kozlu Belediye başkanı Ertan şahin’in mahkeme kararlarını uygulamadığı ve hukuksuz işler yaptığı gerekçesiyle  yazılı bir basın açıklaması yapan CHP Kozlu İlçe Başkanı Temel Kıral belediyeler ile ilgili devlet kurumlarını da önlem almaları ve yasaları uygulamaları konusunda görev davet etti.

Kıral Parti merkezinden yaptığı yazılı açıklamasında şu görüşlerini dile getirdi:

Bilindiği üzere mart ayında gerçekleşen yerel seçimler sonrası CHP grubunun 6 meclis üyesi Kozlu Belediyesinde göreve gelmişlerdir.

07.04.2014 ve 05.05.2014 tarihlerinde yapılan meclis toplantılarında komisyonların seçimi sırasında İmar Komisyonuna CHP grubunun kararı ile önerdiğimiz Hüdai Dökmeci ismi hukuka aykırı bir şekilde oylatılarak reddedilmiş ve bize başka bir isim verilmesi konusunda dayatma yapılmıştır. Bu süreci siz basın mensupları ile birlikte yaşadık.

Yaşanan bu olay üzerine bu hukuksuzluğa dur demek amacıyla CHP grubunun kararıyla Belediye Meclisi üyemiz Hüdai Dökmeci yargıya gitmiş ve hakkını yargıda aramıştı.

Yapılan yargılama sonucunda İdare mahkemesi 15.07.2014 tarihinde Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin ve AKP’li meclis üyelerine tokat gibi bir cevap vererek yapılan uygulamanın hukuksuz olduğunu ve telafisi güç zararlar doğabileceğini belirterek oy birliği ile yürütmeyi durdurma kararı vermiştir.

Bu karara itiraz eden Kozlu belediye Başkanı Ertan Şahin ve AKP’lilerin itirazına bir üst mahkeme olan Sakarya Bölge İdare Mahkemesi’nden de 21.08.2014 tarihinde oybirliği ile alınan ret cevabı da gelmiştir. Yani yargı bir kez daha AKP’li başkan ve meclis üyelerinin bu hukuk tanımaz davranışına dur demiştir.

Mahkeme kararları ile ortaya çıkan bu hukuksuzluğa rağmen, AKP’li Belediye Başkanı Ertan Şahin ve meclis üyeleri 01.09.2014 tarihinde gerçekleştirilen meclis toplantısında mahkeme kararlarına uymayıp imar komisyonunun iki üye ile çalışması konusunda önerge verip oylatarak suç işlemeye devam etmektedirler.

Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Ortada Türkiye Cumhuriyeti Mahkemelerinin verdiği bir karar vardır. Kimse hukuktan ve kanunlardan üstün değildir. Kozlu Belediye Başkanı ve AKP’li meclis üyeleri suç işlemiştir ve işlemeye devam etmektedir. Kozlu Belediyesi İmar Komisyonun aldığı kararlar bu mahkeme kararı ile şaibeli duruma gelmiştir. Bu yanlıştan dönülmediği takdirde ise bundan sonra alınacak kararlar tamamen yasal olmayan yok hükmünde kararlar olacaktır.

CHP grubu olarak bir kez daha kamuoyu önünde AKP’li Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin’i ve Belediye Meclis Üyelerini kanun ve yönetmelikler ile mahkeme kararlarını uygulamaya davet ediyorum.

Uygulamadığı takdirde ise, CHP grubu olarak yasal yolları kullanmaya kararlılıkla devam edeceğimizi belirtiyor, aynı zamanda ileride telafisi güç durumlara düşülmemesi konusunda duyarlı davranması gereken belediyelerin idari ve denetim konusunda sorumlulukları bulunan devlet kurumlarını gereğini yapmaya davet ediyorum.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
esnaf 5 yıl önce

Ertan sahin bundan önceki secimde mhp adayligini kpymus ve seçimlerde aracini dahil satmisti.simdi nasil oluyorda esi ve kendisinin cipleri ve dairesi var anlamış degillim.ali bektaşin dosyasına varsa o dosyalarda i-bimsa adi olabilir. Yeme doğmamış çocuğun hakkini çıkar çoluk cocugundan

Misafir Avatar
halil gümüş 5 yıl önce

hüdai dökmeci parelel yapının adamı,yakında hakkında darbeye teşebbüs suçundan dava açılırsa kimse şaşırmasın...bunun i̇çin kimse ertan şahini yanılıp ta şikayette bulunmasın.ali bektaşın dosyaları adliyenin buzdolabında donduruldu...ertan şahin kendini garantide görüyor.. i̇stediğini yapar adam iktidarda yargı na yapar ki..yargı bağımsız ama kime karşı bağımsız bir bilsek ...!

“Zonguldak’ta Yanlış Yaptık” (Videolu)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak seçimlerin kaybedilmesiyle ilgili konuştu.

Haberi Oku