Politika:
'KRİZ YOK DEMEK PALAVRADIR”

Demokrasi ve Atılım Partisi(DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan:

 

“KRİZ YOK DEMEK PALAVRADIR”

 

Demokrasi ve Atılım Partisi(DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Deva Partisi olarak erken genel seçime hazır olduklarını söyledi. Partisinin 1’inci olağan genel kuruluna katılmak üzere Zonguldak’a gelen Babacan, sivil kitle örgütleri temsilcileri ve basın ile Dedeman Otelde kahvaltıda buluştu. Babacan, mevcut iktidarın yükü taşıyamadığını, o nedenle 2021’de erken genel seçim ihtimalinin yüksek olduğunu savundu. Babacan, Merkez Bankasına yapılan müdahaleyi komedi olarak yorumladıklarını kaydederek, Varlık Fonunun dipsiz kuyu olduğunu söyledi.

 

Dedeman Otel'de yapılan kongrede ise mevcut il başkanı Fatih Keleş yeniden başkan seçildi. Kongrede bir konuşma yapan Babacan, “Son 20 yılın en kötü dönemini geçiriyoruz. Ekonomimiz çok kötü. Dolar tüm para birimleri karşısında değer kaybediyor. Kendi para birimimiz ise dolar karşısında devamlı değer kaybediyor. Bunun tek yönetimi kötü yönetimdir. Kriz yok veya biz uğraşıyoruz olayı tamamen palavradır. Döviz tutulmaz halde. Bugün için rekabetçi kuru savunuyorlar. Rekabetçi kur isteyenler ise dövizdeki yüksek kuru savunuyorlar. Dövizde hükümet başarısızdır.” şeklinde konuştu.

 

“FAKİRLEŞİYORUZ...”

 

“Geldiğimizde kasa boştu doldurduk. Şimdi ise kasa bomboş. Bu kaynakları har vurup harman savurdular” diyen Ali Babacan, şunları söyledi: “Bu hükümet artık yönetilmiyor. Fakirleşiyoruz. Korkarım ki bu kafa bu zihniyet devam ederse daha da çok fakirleşeceğiz. Yanlış zihniyette ısrar çok daha kötü nedenlerine yol açacaktır. Biz bu yanlışların bedelini ödemek istemiyoruz. Güven ortamı sağlanmalı. Bu yönetim ile güven kazanılamaz. Bu yönetim başta olduğu sürece yatırım yapılmayacaktır. Güven olmayınca yatırımcı gelmez. Bu kötü yönetimi sonlandırmak için yol açıktık. Ülkeyi kurtaracağız. Merkez Bankası başkanını ikinci kez görevden aldılar. Bu kendi hatalarını gizlemektir. Devlet sendikal halkalardan korkmaz. Sendikal haklar olmalı.”

(Cevdet Akgün)


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

MHP'li Varol Demirköse, sosyal medyadan...

Haberi Oku