Politika:
MYK'ya Rest Çekti  Listeleri Değiştirdi!

CHP’de kızılca kıyamet koptu… Meğer İlçe Seçim Kurulu’nda neler yaşanmış…

MYK’ya Rest Çekti

Listeleri Değiştirdi!

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kangrene dönüşen örgüt içi çatışma önceki gün listelerinin İlçe Seçim Kurulu’na verilişi sırasında patlak verdi. İddiaya göre; CHP Merkez İlçe Başkanı Fikret Zaman, CHP Genel Merkezi Merkez Yürütme Kurulu’ndan gelen listeyi Maden Mühendisleri Lokali’nde değiştirerek İlçe Seçim Kurulu’na verince kıyamet koptu. İlçe Seçim Kurulu koridorlarında CHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Şenol Şanal ile yaşadığı sert tartışmanın ardından istediği isimler listeye yazılmadığı takdirde listelere imza atmayacağı şeklinde tehditler savuran Zaman, kendisine yakın isimleri yazdığı listeleri verip kayıplara karıştı. İki gündür cep telefonunu açmayan Zaman, partiye de uğramadı. CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz ise olan biten karşısında sadece seyirci kaldı.

PARTİ SUÇU İŞLEDİ

MYK listesini değiştirerek parti suçu işlediği öne sürülen Fikret Zaman’ın bu hamlesi CHP Genel Merkezi’nde bardağı taşıran son damla oldu. Oğuz Kaan Salıcı, Tuncay Özkan ve Seyit Torun’un imzaladığı listeleri delerek kendi listesini seçim kurula veren Fikret Zaman’ın, İYİ Parti adayı Vahdet Velioğlu’nun sırasını 5’ten 6’ya, Salih Alemdar’ı ise 9’uncu sıradan kontenjana kaydırdı. Listenin birinci sırasında olan Ahmet Altun’u kontenjana koyan Zaman, birinci sıraya ise Osman Bekarolu’nu yazdı. Zaman, İl Genel Meclisi’nde birinci sıradaki Necmi Bahadar’ı 3’e kaydırırken, birinci sıraya Nebahattin Yılmaz’ı liste başı yaptı.

 


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
zonguldaklı 1 yıl önce

eğitim şart genel merkez bu adama eğitim versin yoksa bakkal dükkanını geçti parti

Misafir Avatar
Cengiz yılmaz 1 yıl önce

Şenol Şanal cin olmadan adam çarpmaya cesaret etmiş, sahteciliğine Fikret zamanı da alet etmiş anlaşılan (zaten pek müsaittir kendileride) çok tuhaf .. nereye koysanız akıl dışı çok ama çok ucuz hesap belediyeye 2 kendi adamını sokacak diye yaptığı hangi akla hizmet.. kendini yakacak zaten şaibeli bir bulut vardı üzerinde, geçmiş olsun CHP

Misafir Avatar
Serkan 1 yıl önce

Fikret zaman Şenol Şanal el ele listeyi değiştirdi kendisi de itiraf etmiş ayıp ayıp ! Cezasını çekerler umarım

Misafir Avatar
Barış 1 yıl önce

Osman sönmezinde hakkı yendi

banner228

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanını seçti...

Haberi Oku