Politika:
Polat Türkmen'den 'akraba” açıklaması

Kilimlili Hemşerilerime Özel...

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, Kilimli’de bir yakınının belediye meclisi listesinde 8. Sıraya yazılmasıyla ilgili iddialara açıklık getirdi.

Türkmen, açıklamasından şunları söyledi:

Kilimlili Hemşerilerime Özel...
Bildiğiniz üzere 2 gün önce Kilimli Belediye Encümeni aday listemizi açıkladık. Bu süreçte beni üzen bir hadiseyi siz kamuoyuyla paylaşma ve düzeltme gereği hissettim.

    Listeye 8. sıradan giren Zafer Barış Türkmen, benim canımdır, kanımdır. Akrabalık derecesi olarak da Kilimli’de en yakınımdır. Bunlardan öte Ak Parti davasına her durumda ve her şartta verdiği destek hepimizin malumudur. Ak Partiyle ilgili her konuda, aktif siyasetten uzak olduğu halde, gönüllü olarak her türlü mücadeleyi vermiştir. Encümen belirleme sürecinde, bütün bu olumlu referansları göz önüne alan, Belediye Başkan Adayımız Kamil Altun kendisine adaylık teklif etmiş, kendisi aktif siyaseti düşünmediği için beni arayıp, danışmış, ben de kendisine 'Başkan seninle çalışmak istiyorsa kabul et oğlum ' demem üzerine adaylığa başvurmuştur.

    Liste de 8. sırada açıklanmasından sonra, sülalesin de olsun, arkadaş çevresin de, mahallesinde ve Ak Parti camiasında olsun, çok geniş ve olumlu karşılığı olan bir kişiye haksızlık yapıldığı algısı oluşmuştur. Şunu söylemeliyim ki, Başkan Adayı kardeşimiz Kamil Altun, kendisini listenin en üst sıralarında görmek istediğini ısrarla belirttiği halde 8. sıraya koyulmasını isteyen benim. Sebebi de, hem kendisinin aktif siyaseti sevmemesi hem de benim olduğum yerde zaten hep beraber olduğumuz düşüncesidir. Yoksa, tüm yukarıda belirttiğim sebeplerden ötürü, yeğenim Zafer listede de, benim gönlümde de 1 numaradır.

    Uzun lafın kısası, listede sırası ne olursa olsun, Zafer benim, canım, kanım, Kilimlide de beni temsil edebilecek yeğenimdir. Bu vesileyle, bilmeden de olsa,kendisini üzdüysem, hakkını bana helal etmesini istiyorum.

    Saygı ve Sevgiyle. Allaha emanet olun. Polat Türkmen.”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
KİLİMLİLİ 1 yıl önce

ah ah kimlerden helallık alman lazım ama ben etmiyorum

banner228

Uzun'dan o paylaşıma tepki: GELİŞMELERİN...

Haberi Oku