Politika:
Posbıyık'tan tanıtım toplantısı (Görüntülü)

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz.Ereğli İlçe Başkanlığı tarafından Büyük Anadolu Otel’de Proje ve Aday Tanıtım toplantısı  düzenlendi. Belde Belediye Başkan Adaylarının da katıldığı tanıtım toplantısına CHPliler ve halk salona sığmadı.

CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, projelerini anlattığı toplantıda ayrıca malvarlığını da açıkladı. Posbıyık, ayrıca ‘Ereğli’ye doğalgaz getirdik’ diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da cevap vererek, ‘Ereğli’ye doğalgazı getiren Halil Posbıyık’tır’ şeklinde konuştu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ın ‘Nerede kalmıştık’ ‘Projelerle dönüyoruz’ Proje ve aday tanıtım toplantısına binlerce kişi katıldı. Salona sığmayan kalabalık salon dışına taşarken, aday ve proje tanıtım töreni muhteşem ve renkli görüntülere de sahne oldu. Toplantı sona ermesine rağmen binlerce kişi davul ve zurnalar eşliğinde yöresel oyunlarla eğlendiler.

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayı Halil Posbıyık Proje Tanıtım toplantısına, CHP önceki dönem Zonguldak il başkanı Halil Furat, İlçe Başkanı Sevdekar Aras, Kandilli Belediye Başkanı ve başkan adayı Mustafa Aydın, Gülüç Belde Belediye Başkan Adayı Emrah Yapıcı, Ormanlı Belde Belediye başkan adayı Ayhan Turan, İl ve Belediye Meclis üyesi adayları, partililer ile çok sayıda Halil Posbıyık hayranları katıldı.

CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, Belediye Meclis Üyesi Adaylarıyla birlikte 1.5-2 yıl içerisinde Ereğli’yi ayağa kaldıracaklarını belirterek, ’31 arkadaşımla birlikte insanların yüzünü güldürmeye söz verip, ant içiyoruz’dedi.

DOĞALGAZI EREĞLİ’YE GETİREN HALİL POSBIYIK’TIR…

Geçtiğimiz gün Kdz.Ereğli’de mitinge katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Ereğli’ye doğalgazı getirdik’ sözlerine tepki gösteren CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, ‘Ereğli’ye doğalgazı getiren, Akçakoca’ya, Düzce’ye, Alaplı’ya getiren Halil Posbıyık’tır. Sayın Halil Furat burada! Gayet iyi bilir Zonguldak beni Zonguldak düşmanı ilan ettiler beni kömür havzasının olduğu yerde doğalgaz getirilir mi dediler. Öngörüsü olmayan insanlar böyle dediler. Doğalgaz her şeyden evvel insan sağlığı için ön planda tutulan bir olay. Düzce-Ereğli Gaz sistemi DERGAZ’ı kurduk. Hilmi Güler Bakan Atatürk Anıtının önünde ilk kaynağı da biz yaptık. Ben Ereğli’ye suyun gelmesi için 2014 seçimlerini kaybettim. Sayın Cumhurbaşkanıma yanlış bilgi veriyorlar. 2001 yılında Zeki Çakan Enerji Bakanı Kızılcapınar’a kadar göletten suyun yapılması için 6 km’lik yolun kararını çıkarttım, tören yaptık orda. 2002’de AK Parti hükümete geldi daha sonra Veysel Eroğlu ile birlikte bir tören yaptık 6 km.lik yol geldi. Bu suyun Ereğli’ye aktarılması ve 100 sene Ereğli’nin su sıkıntısı olmasın diye mücadele verdim. Bana dediler ki Ereğli 100 bin kişiye çıkarsa bu Devlet Su İşlerine geçer ve Bakanlar Kurulu karar alır ve Ereğli’ye su oradan gelir. 7 tane köyü  referandum yaptım Ereğli’ye aldım 100 bini geçtim, suyun buraya gelmesini sağladım, 30 yıl 0 faizle kredili olarak bu suyun buraya getirilmesini sağladım. 7 köyden de çok işler yapmama rağmen oy vermediler bana ve seçimi kaybettim. Helali hoş olsun. Ereğli kazandı suyunu kazandı, ben seçimi kaybettim. Hiç önemli değil, benim için Ereğli önemli’ diyerek konuştu.

POSBIYIK MAL VARLIĞINI AÇIKLADI…

Binlerce kişinin katıldığı toplantıda projelerini anlatan Posbıyık, ayrıca mal varlığını da açıkladı.

Posbıyık, ‘Erdemir’den emekli olan bir mühendisin mal varlığına bakın, birde benim mal varlığıma bir bakın. Başarılı insanlara ancak böyle kirletme yoluyla saldırıyorlar. Zaten bir şey anlatamıyorlar, Ereğli’ye şunu yapacağız, bunu yapacağız diyemiyorlar, boyna çamur atıyorlar. Her gün ayrı bir dedikodu, bu memleket o yüzden batıyor. Bu memleketin en büyük sıkıntısı bu dedikodu, insanlara çamur atmak, akılları sıra algı operasyonu yapıyorlar. Siyaset çok önemlidir. Siyasette etik kurallara saygı göstermek lazım. Siyasete giren bir insan her siyasete girişte mal varlığını açıklamak zorundadır. Siyaseti ülkemizde maalesef zenginleşme aracı gibi görenler vardır, bu doğrudur. Onun için herkes siyasete girerken benim de, AK Parti Belediye Başkan Adayının da, Saadet Partisi Belediye Başkan Adayının da, İYİ Parti, MHP Belediye Başkan Adayının açık ve net olarak mal varlıklarını dökmeleri lazım. 5 sene sonra mal varlığı ne olmuş görmemiz lazım. Bu etik bir kuraldır, bunu yapmak mecburiyetindeyiz.  

HALİL POSBIYIK’IN MALVARLIĞI;

Orhanlar Mahallesi Yalı Caddesinde  iş yeri,

Kestaneci Mahallesi’nde konut. (Konut yanında 1 parsel, 1 parselde konutun yukarısında 272m2 ve 206 m2 toplam 2 parsel yer Kestaneci Mahallesinde)

Kıyıcak Mahallesinde 129 m hisseli bir yer var, birde290 m2 yer var.

Sarıyer’de Zonguldaklılar Kooperafi, kızımız oturuyor.

Polatlı’da 600m2 yerimiz var.

Mercedes arabamı seçim için sattım, oğlumun arabasını kullanıyorum.  Hanımımın altında da Huyundai araba var.

Mal varlığım budur, arz ederim. Ama asla peşlerini bırakmam mutlak surette aday adaylarının mal varlıklarını açıklamasını istiyorum. Aday adayları mal varlıklarını açıklamazlarsa seçime gitmelerinden şüphelenirim acaba belediyeciliği zenginleşme aracı olarak kullanmaya mı geliyor bunlar diye aklıma bin bir türlü iş gelir. Onun için şu anki mal varlıklarını açıklasınlar, ben onların ne yapacağını yarın da izlemem lazım’dedi.

CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, ‘Ne muhteşemsiniz, bana moral verdiniz. Ereğli şehrinde yaşayanda, köyünde yaşayandan da hepsinden Allah razı olsun. Ereğli seni seviyorum. Aşkım Ereğli’ diyerek sözlerini noktaladı.

Posbıyık’ın konuşmasının ardından Gülüç, Ormanlı, Kandilli Belde Belediye Başkanları ve Belediye Meclis Üyeleri, daha sonra ise Ereğli Belediye Meclis Üyesi Adayları ile İl Genel Meclis Üyesi adayları tanıtıldı. Sahneye çıkan Belediye Başkan Adayları ve Belediye Meclis ve İl Genel Meclis Üyesi Adayları salonda bulunanlara karanfil attılar.

Gecenin sonunda Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayı Halil Posbıyık, Belediye Başkan aday adayı olan Semih Özkök ve Sertan Ocakçı’yı sahneye alarak teşekkür etti.

Davul ve zurna ile coşan adaylar ve davetliler hep birlikte yöresel oyunlar oynayarak geceye renk kattılar.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
erhan daghan 1 yıl önce

Ereylin gururu lider baskan buyukbaskan seni cokseviyoruz

banner228

MAVİ VATANDA BAĞIMSIZLIĞIMIZIN SEMBOLÜ

Haberi Oku