Pulat, 30 Ağustos Zaferini andı

Politika 29.08.2021, 15:02
102
Pulat, 30 Ağustos Zaferini andı

CHP Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat, "30 Ağustos1922 tarihi Askeri zaferle kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin kutsal günlerinden biridir." dedi.

Pulat'ın açıklaması şöyle:

"Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında, mazlum bir halkın yoktan var ettiği ordusu ile emperyalist güçlere karşı,  mücadele verilerek zafer destanı yazılmıştır.

Bu zafer Anadolu halkının kararlı duruşu ve fedakârlıkları ile Ulu Önder Mustafa Kemal'in yol göstericiliğinde, din, dil, ırk ve inanç ayrımı gözetmeden omuz omuza mücadele veren bir halka onurunu ve bağımsızlığını tekrar kazandırmıştır.

Bu zafer tam bağımsızlığımızın, birlik, beraberliğimizin yaratıcısı olmuştur.

Özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır.

Atatürk Cumhuriyeti’nin uygarlık savaşı sürüyor.

Bağımsızlığımızı da, birlik ve beraberliğimizi de, bu bayramları da diri tutacağız.

Günümüze geldiğimizde Ülkemizi yönetmeye çalışan zihniyet yerelde ve genelde ülkemizi kaos içine sokmaya devam etmektedir. Son dönemde yaşadığımız orman yangınları ve sel felaketi ülkeyi yönetemeyişlerinin en somut örneğidir. Kendi vatandaşına beş kuruş faydası bulunmayan hükümet milyonlarca dolarları diğer ülkelere aktarmakta, Suriyeli belasından kurtulamadan şimdi de Afgan belasını ülkenin başına bela etmekte, devletimizin itibarını zedelemektedir.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözünde söylediği gibi “İnsaf ve merhamet dilenmekte millet işleri görülemez; Millet ve devletin şeref ve bağımsızlığı elde edilemez, insaf ve merhamet dilenmek gibi bir kural yoktur. Türk milleti ve Türkiye’nin çocukları bunu bir an akıldan çıkarmamalıdır”.

Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Zafer Bayramının 99. yıl dönümünü onurla, kıvançla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz."

Kaynak: (Haber Merkezi)
Yorumlar (1)
Partili 3 hafta önce
Allah’tan böyle günler var yoksa adamın yüzünü gören yok
14
hafif yağmur