Pulat: Çanakkale, bağımsızlık mücadelesinin 106 yıllık tarihidir

Politika 17.03.2021, 14:41
158
Pulat: Çanakkale, bağımsızlık mücadelesinin 106 yıllık tarihidir

CHP Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat, Çanakkale Zaferi'nin, bir milletin bağımsızlık mücadelesinin106 yıllık tarihi olduğunu kaydetti.

Pulat, şunları söyledi:

"106 yıl önce bugün,”Ben Size Taarruzu Değil,ÖlmeyiEmrediyorum”diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve binlerce isimsiz kahraman “Çanakkale’yi Geçilmez” kılarak emperyalizme karşı verilen Kurtuluş Savaşının ilk kıvılcımı ateşlenmiştir.

Vatanı ve istiklali için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Türk milleti, tarih boyunca gurur kaynağımız olan büyük zaferlere imza atmış, canı pahasına verdiği mücadelelerde başka milletlere de örnek olmuştur.

Bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan güzel vatanımız ve Cumhuriyet’imizi, Ulusal değerlerimizi,Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşını kazanan ruhu korumak, bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmak temel sorumluluğumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerimizle;18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’ni ve Şehitleri Anma Günü’nün 106. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan için canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi ise minnetle anıyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz."

(Haber Merkezi)

Kaynak: (Haber Merkezi)
Yorumlar (0)
26
açık