RANT ÇETELERİ ÇÖKERTİLMELİ

Politika 16.09.2017, 12:07 16.09.2017, 12:21
15401
RANT ÇETELERİ ÇÖKERTİLMELİ
İşadamı Tuncay Karakuş, Özsüt’de düzenlediği basın toplantısında mevcut yöneticilerin Kozlu’nun geleceğiyle oynadığını söyledi
RANT ÇETELERİ ÇÖKERTİLMELİ 
Oyun parkları Emka şirketinin sahibi Tuncay Karakuş Kozlu Özsüt’te düzenlediği basın toplantısında ilçenin çakal-çukala teslim edildiğini söyledi. İsim vermeden onlarca iddiayı ortaya atan Karakuş rant çevrelerinin adeta çete haline geldiğini söyledi.
İş adamı Tuncay Karakuş Kozlu’da yaşanan usulsüzlük, yolsuzluk ve rant çeteleri hakkında yaptığı açıklamada, ‘’Kozlu’ya 15Miliyon TL’lik yatırım yapan bir arkadaşınızım. Kozlu da doğdum Kozlu’da büyüdüm. Ve Kozlu’da toprağa gireceğim. Şirketlerim Ankara da olmasına rağmen istihdam adına Kozlu’ya yatırım yaptım. Kozlu’ya yaptığım yatırım şirketlerimi zora sokacağı için çözüm ortakları bularak ilçeyi terk ettim. Kozlulu olmam nedeniyle burada yaşanan yolsuzluklar ve usulsüzlükleri ortaya çıkartmak ipliklerini pazara çıkartmak zorundayım. Belediye ilçede ki sanatkar arkadaşlarımıza küçük KOBİ’lere gayri resmi işler yaptırıyor. Sonra da parası belediyeden ödenecekmiş şeklinde duyuru yapılarak yapılan işler yapılmamış gibi ihaleye çıkarılıyor. Belediyelerden zor para alındığı için birçok şirket bu ihalelere girmekten imtina ediyor. Ancak bazı şirketler var ki paranın iller bankasından alınacağını bilerek daha önce yapılmış olan işlerin ihalesine girerek sadece ve sadece fatura keserek para kazanıyor. Asıl işi yapan küçük sanatkarlar ise yaptıkları işin bedelini ancak yarısını bu firmalardan tahsil edebiliyor. Bu rant çetesi Kozlu’nun 20 30 yılını gasp ediyor. Adalet bir gün tecelli edecekse ben bedel ödemeye hazırım. Benim Kozlu’dan bir beklentim bir menfaatim yok. Önümüzde ki günlerde de size özel şeyler anlatacağım. Belediye’de dönen fırıldak işleri gün ışığına çıkaracağım” dedi.
‘’Sahte İmzalar Atıyorlar.’’
Karakuş, “İktidar partisinin ilçe başkanı belediye başkanı parti yöneticileri çeşitli nedenlerle Ankara’ya gidiyorlar. Katılmaları gereken toplantılara sabahlara kadar süren eğlence yüzünden katılamıyorlar. Ahmet Özdemir’i elçi yapıp sahte imza atıyorlar. Kimin kimlerin yerine sahte imza attığı Kriminal inceleme sonucu ortaya çıkacaktır. 
‘’Menfaatleri için ilçeyi yaktılar’’
Türkiye’nin cennet sayılabilecek yerlerinden birisi Kozlu ilçemizdir. Ancak birileri kendi menfaatleri için ilçenin 20-30 yıllık geleceğini yok ettiler. Elden aldıkları borçları inkar edecek kadar aşağılık insanlar var. Benim derdim bu da değil alınan krediler yüzünden birkaç ay sonra belediye maaş ödeyemez noktaya gelecek. Acı olan taraf budur. Kozlu belediyesi tek kişinin değil halkındır” diye konuştu. 

Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu