Politika:
Saadet Partisi İl Başkanı Erol: '23 Nisan 1920 ruhu ile ülke aydınlığa kavuşacak'

Saadet Partisi İl Başkanı Erol:

"1920 ruhu ile ülke aydınlığa kavuşacak"

Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, 23 Nisan 1920 ruhu ile ülkenin aydınlık günlere en kısa zamanda kavuşacağını belirtti.

Başkan Erol, şunları söyledi:

"Ülkemiz 1.Dünya Savaşını yaşamış ve bu savaşın yıkıcı etkileri ile karşı karşıya kalmış, akabinde Osmanlı Devleti tarih sahnesinden silinmiş, Küresel Emperyalizm emellerini gerçekleştirme fırsatı yakalayarak, başta Anadolu olmak üzere Osmanlı coğrafyasını işgal etmiştir.

Bunun yanı sıra böylesine karanlık bir tabloya 1. Dünya Savaşı’nın sonlarında İspanyol Gribi gibi bir salgın eklenmiş, bugünlere benzer bir durum ortaya çıkmış ve birçok insan hayatını kaybetmiştir.

İşte bu atmosferde “ya istiklal ya ölüm” iştiyakı ve azmiyle aziz milletimiz Kurtuluş Savaşı’nı başlatmış ve bu savaşı zaferle neticelendirmiştir.

Erzurum ve Sivas Kongreleri’nin hemen ardından, bu karanlık tabloyu parçalayıp ülkemizi aydınlığa çıkarmak için verilen mücadelenin merkezi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, tam bir asır evvel bugün açılmıştır.

İşgalcilerin silah gücü ve siyasal avantajları karşısında, kendi bağımsızlık mücadelesini başlatmakta tereddüt etmeyen, inanç, karar, azim ve fedakarlık timsali olan bu insanlar, Büyük Millet Meclisi’ni kurarak, Milli Mücadele’nin mihenk taşı haline getirmişlerdir.

İnanıyorum ki, 23 Nisan 1920 ruhu ile ülkemiz aydınlık günlere en kısa zamanda kavuşacak, birlik ve beraberlik içerisinde, içinde bulunduğumuz krizleri tek tek aşacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Milli Mücadele’nin bütün kahramanlarını minnet ve şükranla anıyorum. " (Haber Merkezi)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Milli Kuvvetler 5 ay önce

kutlarım.

banner228

"Millet herkesi kucaklayacak siyasi anlayış...

Haberi Oku