Politika:
'SAVCILIĞA GİTSİN”

İmar Komisyonu eski başkanı Turan Demirtaş’ın eleştirilerine CHP İl Başkanı Altun’dan cevap;

“SAVCILIĞA GİTSİN”
Zonguldak Belediyesi İmar Komisyonu Başkanlığından zehir zemberek bir açıklamayla istifa eden Turan Demirtaş’ın Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve Meclisi üyeleri hakkında söylediklerine CHP İl Başkanı Ahmet Altun’dan yanıt geldi. CHP İl Başkanlığıyla ilgili herhangi bir yasal işlem yapmadıklarını belirten Altun, “Turan Demirtaş’ın böyle iddiaları varsa gider savcılığa müracaat eder, gerekçelerini, kanun maddelerini savcıya sunar, savcılıkta suçlular hakkında gerekeni yapar” dedi.

“TARTIŞMALAR KAPALI KAPILAR ARKASINDA OLMALI”

CHP rozeti taşıyanların bu tür tartışmaları kamuoyunun önünde yapmamsı gerektiğini söyleyen Altun, “Şahsi kanaatim şudur, ilk günden beri söylüyorum, tartışmaları kapalı kapılar ardında yapmamız ve kararları aldıktan sonra bu kararların dışarıda savunulması gerektiğidir. Ancak bende basından izliyorum, görüyorum, partimizdekiler genelde kapıların dışında konuşuyorlar, muhataplara şikayetlerde bulunuyorlar. Bu şikayetler tarafımızdan incelenir ve tüzüğümüze göre gereken yapılır.” dedi.

Altun, Tosun gibi konuştu

CHP İl Başkanı Ahmet Altun, İHA’ya verdiği demeçte AKP Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun lavuar alanına cami yapılabileceğine dair açıklamalarına kısmen destek verdi. Altun, “2006 yılında ben lavuar işletme müdürüyken buranın sökümü başladı ve 2007’de bitti. Bugün 2016’dayız bu alan bugünden o güne kadar boş duruyor. Şimdiye kadar kimse bu alanla ilgili ortak bir karar sağlayamadı. Sayın Vekilimiz sadece cami değil birkaç tane daha önerisi var. Zonguldak’ta bir fizibilite çalışması yapılsın eğer cemaat fazlalığı var ise cami yapılabilir. Ama benim en büyük arzum Zonguldak'ta istihdam alanları kurulmasıdır” dedi.(Eda Kavtelek)

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
vatandaş 4 yıl önce

lavuar alanı halkındır nefes aldığımız yer olmalıdır.yeter artık.saçma sapan fikirlere ihtiyacımız yok.bizimdir.

banner228

Çakır, Kaymakamla gelişmeleri değerlendirdi

Haberi Oku