Politika:
SON SÖZÜ HALK SÖYLEYECEK!
Halkın Sesi, siyasi partilerin birinci sıra adaylarına seçmene son mesajlarını sordu:

SON SÖZÜ HALK SÖYLEYECEK!

Türkiye yarın tarihi bir seçime gidiyor… 20 siyasi partinin yarıştığı seçimler öncesinde Halkın Sesi, partilerin birinci sıra milletvekili adaylarına son sözünü sordu. Dün son mitinglerini yapan milletvekili adayları muhabirimiz Nermin Akkaya’ya seçim vaatlerini anlatarak vatandaştan oy istediler. İşte birinci sıra adaylarının seçmene son sözü:

Hüseyin Özbakır(AKP) : “Ankara’da Zonguldak seçmenizin hepsine hitaben ayrım yapmadan temsil edip hizmette bulunacağım.  Vatandaşımız sandıklara gidip oy kullansın.  Oylarına sahip çıksınlar. Zonguldak için endişe etmesinler. Bizler Ankara’da Zonguldak için çalışacağız. İnşallah başta teşvik olmak üzere yollar dahil 2 B ve diğer sorunlar halledilecek. Birçok hizmet için gayret edeceğiz. Seçimlerin Zonguldak ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Halkımızın desteklerini bekliyorum. Ankara’da bana ulaşmayacağım diye kimse endişe etmesin. Kapım herkese açık olacak.”

Şerafettin Turpcu(CHP):  “13 yıllık AKP’nin liderliği Pazar akşamı sona erecek. TTK’ya işçi almalarını geçtik vaatte bile bulunamayan bir hükümet var karşımızda. Rutin işleri bile başarı gibi gösteriyorlar. Şehrin hizmetsizlikten yolları ve tünelleri bitmiyor.  Vatandaş gözünü açtı. AKP köylerde değil artık şehirde bile yok. Buradan Zonguldak halkına gelin CHP’ye oy verin, şehrimizi eski görkemli günlere döndürelim diyorum. Zonguldak’ı mutlu insanların şehri yapalım. Bu duygularla seçimlerin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Zeki Çakan(MHP):  “MHP gümbür gümbür geliyor. Bu güne kadar oturduğumuz koltukta verdiklerimizi ve yaptığımız hizmetleri Zonguldaklı iyi bilir. Değerli hemşerilerim 7 Haziran’da da ne yapacaklarını çok iyi bilir. TTK kapatılmayacak ve özelleştirilmeyecek. Teşvik Zonguldak’a alınacak. Filyos Projesi’nin başta 4 barajı olmak üzere gerçekleştirilecek ve temelleri atılacak. Kısacası Zonguldak ekonomi, sosyal ve kültürel yönden kalkınacak. Ekonomik kalkınmışlık yönünden sol 6 sıradan yükseltilecektir. Bu nedenle halkımızın oyunu MHP’den yana kullanmalarını istiyorum. Seçimlerin ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Yusuf Çetin(SP):” Saadet Partisi olarak pazartesi günü halkımızın karşısına vekil olarak çıkacağız. İktidara geleceğiz. En büyük isteğimiz emeklilerimizi rahata kavuşturmak. İşçi ve kamuda çalışan arkadaşlarımız ise merak etmesinler onlarında haklarını savunacağız. Biz geldiğimizde beraberce güzel bir ülkede ve en yüksek rakamlarla çalışacaklar. Bu ülkede artık güzel şeylerin olma zamanı geldi. Mazlumlar bizim gelişimizden sevinç duyacak hainler ise sıkıntı yaşayacak. İnşallah bu seçimlerin Zonguldak ve Türkiye için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Naci Beştepe(VP): Zonguldak’ta kararsız kesim çok. Ben kararsız kalıp ‘ama’ diyen seçmenlere sesleniyorum. Seçim bir gönül olayı değildir, mantık olayıdır.  Ben kararsız kalan ve mantığını kullanan seçmene seslenerek, gönlünüzün partisine oy verin. Kararsız kalıp barajdan korkmayın. Mantığınızın sesini dinleyin. Barajın altında kalsa bile sizi sesinin temsil eden bir oluşum vardır. O oluşum zamanla yerine gelir. Kurtuluş savaşında da çok muharebeler kaybettik ama Atatürk’ün etrafında birleşerek savaşı kazandık. Bağımsızlık isteyen bunun için mücadele eden grubun arkasından gider. Bu mücadeleyi destekleyenler çekinmeden bize oy versinler.”

Cihan Yılmaz(DSP): “Vatandaşımıza mesajım oylarımız bölünecek endişesine kapılmasınlar. Herkes oyunu özgür iradesiyle kullansın. Özellikle 13 yıllık AKP hükümetinin Zonguldak’a ne kazandırdığını veya kazandırmadığını düşünsünler. Yaşananları gözden geçirip kararlarını ona göre versinler.  Sadece kendileri için değil, yaşadıkları şehir ve ülkemiz için oylarını kullansınlar. Kendilerini temsil edeceğine inandıklarının peşinden koşsunlar. Seçimlerin ülkemize ve Zonguldakımıza hayırlar getirmesini diliyorum.”

Ali Topaloğlu(HDP): “Biz HDP olarak Zonguldak halkına çağrı yapıyoruz. Bir oy Türkiye’nin ve Zonguldak’ın geleceğini değiştirecek. Bu gidişe dur demek için mutlaka HDP’nin barajı geçmesi gerekir. Zonguldak’ta yaşayan her aileden bir oy istiyoruz. Ülkenin barışı, kardeşliği ve eşitliği için;  göçün, işsizliğin azalması ve çağdaş bir Zonguldak için oyunuzu HDP ye verelim. Bu oyunu bozalım.”

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

TOPTAN’IN SAĞLIĞI İYİ

Haberi Oku