Politika:
TAHMİNCİLER ÇUVALLADI!

Bir gün öncesinden sözde kesin aday listesi yayınlayan bazı gazeteciler tahminlerde çuvalladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in de katılımıyla Site Spor Salonu’nda yapılan törende salonu dolduran AKP’liler başkan adaylarını salona girişte tezahüratlarla karşıladı.

Adı Zonguldak Belediye Başkanlığı için geçen Özcan Ulupınar ile Ereğli Belediye Başkanlığı’na aday gösterilmeyen Hüseyin Uysal, aday tanıtım törenine katılmadı. Aday gösterilmeyen Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz,  Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Gökçebey Belediye Başkanı İsmet Karcı ve Bakacakkadı Belediye Başkanı Sezgin Özdemir ise toplantıya katılmalarına rağmen neden aday gösterilmediklerini anlayamadıklarını belirterek sitem ettiler.  


Ak Parti, bugün Site Spor Salonu’nda ‘aday tanıtım’ toplantısı gerçekleştirdi.

Partililerin yoğun katılımıyla yapılan toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in yanı sıra Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar, Belediye Başkanları, adaylar ve parti teşkilatı katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunmasıyla program başladı. Programın açılış konuşmasını AKP İl Başkanı Zeki Tosun yaptı. Tosun,  “Selim Alanla birlikte Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliği yapacağız. Durmak yok yola devam” dedi.

Bugünden sonra artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını belirten Tosun, “Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ diyerek çıktığımız bu yolda biz de buradan bu salondan güçlü ve gür bir sesle bugünden sonra artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyoruz. Bugün yeni bir yolun başlangıcındayız. Hamdolsun sizler gibi davasında sadık, milletine âşık bir yol arkadaşlarımız var” şeklinde konuştu.

“ZONGULDAK’I ŞAHA KALDIRACAĞIMIZA İNANIYORUM” 

Daha sonra kürsüye çıkan Ak Parti Zonguldak Belediye Başkan Adayı Dr. Ömer Selim Alan, Cumhurbaşkanı’na verdiği sözü hatırlatarak, şunları söyledi:

“Zonguldak adına Cumhurbaşkanımıza bu seçim için bir söz verdim. Canla başla çalışacağımıza ve Zonguldak’ı şaha kaldıracağımıza yürekten inanıyorum. Partinin kuruluşundan bugüne kadar görev almış, gönül vermiş, emek sarf etmiş kardeşlerimizle birlikte mevcut görev yapan teşkilatlarımızla birlikte Zonguldak Belediyesi’ni kazanacak teşkilat işte bu salonda bulunan inanmış Ak teşkilatlardır”

Törende Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğlu da birer konuşma yaptı.

“ZONGULDAK, ŞER İTTİFAKINA HAK ETTİĞİ CEVABI VERECEK”

Daha sonra kürsüye çıkan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, konuşmasında muhalif ittifaka sert sözlerle yüklendi. Millet ittifakını ‘şer ittifakı’ olarak nitelendiren Kandemir, şunları söyledi:

“Ülkemiz çok zor zamanlar atlattı. Bu kadim coğrafya Anadolu coğrafyası merhametin başkentidir. Başı sıkışan, darlanan, dara düşenin koşup geldiği, sığındığı bir sığınaktır. Bu büyük çınar nice badireler atlattı. Ellerine baltayı aldılar, önce gezi olaylarıyla acaba bu çınarı yıkabilir miyiz dediler. Başaramadılar, 17-25 Şubat’ta da başaramadılar. Sonra çukurlar kazdılar. Ülkenin farklı coğrafyalarında sözde özerklik ilan ettiler. Ama bu milletin ferasetiyle, güvenlik güçlerinin cesaretiyle kazdıkları çukurlara düştüler. Sonra 15 Temmuz’a geldiler. Darbeyi yaparız köklerinden sökeriz zannettiler. Tanklarıyla, toplarıyla, tüfekleriyle geldiler. Fakat bu millet size ne Tayyip Erdoğan'ı veririz ne de o çınarı söndürürüz dediler. Canıyla, kanıyla o çınarın önünde dik durdu ve hamdolsun işte bugün buradayız.

Onlar bazen PKK oldular, bazen DHKP-C, bazen FETÖ, bazen de IŞİD oldular. Ama onların kurşunları, tankları, tüfekleri onların bu milletin arasına atar nifak sokarız dedikleri yalanlarına bu millet pabuç bırakmadı. İşte şimdi vesayetin üzerine yürüdükçe daha bir şevklendiler. Ama her defasında bu millet onlara gereken dersi verdi. Bir tarafta ülkenin geleceğine, ülkenin geçmişinden aldığı heyecanla umut bağlayan, sevdasını koyan Cumhur ittifakı, bir tarafta ise terör örgütleriyle kol kola girmekten imtina etmeyen şer ittifakı… Ben inanıyorum ki Zonguldak Allah'ı izniyle şer ittifakına hak ettiği cevabı verecek. Referandumla beraber hükümet sistemimiz değişti ve Genel başkanımızı, milletin adamına yürütmenin emanetini verdik. Şimdi karıştıralım ortalığı istiyorlar ki, bu şer ittifakı oluşan güveni ve umudu darmadağın etsin. Biz bozacağız. Ben bugün bu salonda bu heyecanı gördüm”

MUHTAR’DAN CUMHURBAŞKANI’NA ÇEKMEN BEZİ   

Bu arada Alaplı’nın Hasanlı Köyü Muhtarı Recep Tufan, Kandemir’e, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye edilmek üzere ilçeye ait yöresel çekmen bezinden üretilen kumaş teslim etti. Muhtar’ın hediye verdiği sırada partililerin merakla baktığı görüldü.

25 kursiyere eğitim verdiklerini belirten Tufan, “Ak Parti Genel Başkan Yardımcısına tezgah motifli şömen takımı olan Alaplı’nın yöresel ürünü çekmen bezi kumaşı takdim ettik. Bizim kursumuzda 25 kursiyer çalışıyor. Şu anda marketlere bile çanta yapmaya hazırız. Hayırlı olsun” ifadesini kullandı.   

ADAYLARLA BİRLİK BERABERLİK POZU VERİLDİ

Konuşmaların ardından sahneye davet edilen bütün adayların tanıtımı yapıldı. Program, parti teşkilat yönetiminin belediye başkan adaylarıyla birlikte hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.

Bu arada programa aday gösterilmeyen Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, Devrek belediye Başkanı Mustafa Semerci ve Gökçebey Belediye Başkanı İsmet Karcı da aday toplantısında yerini aldı. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile eski milletvekili Özcan Ulupınar programa katılmadı.

AK PARTİ İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI:


AK Parti Kozlu Belediye Başkan Adayı: Ali Bektaş

AK Parti Ereğli Belediye Başkan Adayı: Erol Şahin

AK Parti Çaycuma Belediye Başkan Adayı: Ahmet Güral Karayılmaz

AK Parti Alaplı Belediye Başkan Adayı: Celil Uzun

AK Parti Gökçebey Belediye Başkan Adayı: Mustafa Çetinoğlu

AK Parti Devrek Belediye Başkan Adayı: Sezai Bükrü

AK Parti Kilimli Belediye Başkan Adayı: Kamil Altun

AK PARTİ BELDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI:

AK Parti Elvanpazarcık Belediye Başkan Adayı: Hüseyin Uzun

AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı: Servet Üstün

AK Parti Beycuma Belediye Başkan Adayı: Vural Kundakçıoğlu

AK Parti Bakacakkadı Belediye Başkan Adayı: Rahmi Albuz

AK Parti Çatalağzı Belediye Başkan Adayı: Ersen Gülser

AK Parti Muslu Belediye Başkan Adayı: Murat Kabuk

Ak Parti Gelik Belediye Başkan Adayı: Burhan Sezgin

AK Parti Perşembe Belediye Başkan Adayı: Turhan Okumuş

AK Parti Karapınar Belediye Başkan Adayı: Necdet Dernek

AK Parti Nebioğlu Belediye Başkan Adayı: Ertan Aydoğan

AK Parti Saltukova Belediye Başkan Adayı: Zerrin Güneş

AK Parti Filyos Belediye Başkan Adayı: Ömer Ünal

AK Parti Çaydeğirmeni Belediye Başkan Adayı: Satılmış Gebeş

AK Parti Kandilli Belediye Başkan Adayı: Mustafa Güldalı

AK Parti Gülüç Belediye Başkan Adayı: Gökhan Demirtaş

AK Parti Ormanlı Belediye Başkan Adayı: Bayram Başol

AK Parti Gümeli Belediye Başkan Adayı: Aytaç Tosun

(Emre Can Bayram)

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Vatandaş 6 ay önce

Eski tas eski hamam yola devam. Ama yemezler.kirk harimiler devri bitti.ali riza tig dün ak kavsak diye yirtiniyodu kac para aldida sustu aciklasin.bu is yalanla dolanla olmaz halk uyandi

banner243

banner228

Vekillerin Sıra Kavgası!

Haberi Oku