Politika:
Temiz Siyaset…  Temiz Adaylar!

Halkın Sesi’nin “Temiz Siyaset” çağrısı DSP, Saadet Partisi ve İYİ Parti’den karşılık buldu… Adaylar malvarlığı, seçim bütçesi ve kaynağını açıkladı… Kamuoyu AKP, CHP ve MHP adaylarının açıklamalarını bekliyor…

Temiz Siyaset…

Temiz Adaylar!

 

Halkın Sesi’nin geçtiğimiz hafta Zonguldak’ta göreve talip olan tüm başkan adaylarına “Temiz Siyaset” adına yaptığı çağrı dün karşılık buldu. DSP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Nurhan Başoğlu, Saadet Partssi Zonguldak Belediye Bşkan Adayı Mehöet Yaman ve Elvanpazarcık Millet ittifakı Adayı Engin Zaman malvarlıklarını, seçim bütçelerini ve mali kaynaklarını açıkladı. Halkın Sesi olarak bu 3 adaya Zonguldak kamuoyu adına teşekkür ediyor, CHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Şenol Şanal, AKP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Selim Alan ve MHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Hamdi Alan’ı da aynı sorumlulukla malvarlıklarını, seçim bütçelerini ve kaynaklarını açıklamaya davet ediyoruz.

 

DSP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Nurhan Başoğlu:

“Seçim bütçem yaklaşık 100 bin lira. Bu paranın 20 bin lirasını bir işadamı arkadaşım verdi. Gerisini DSP İl Başkanlığımız, Belediye ve İl Genel Meclisi üyesi adaylarımız verdi. Zonguldak’ta bir pirinç firmasının bayiliğini yapıyorum. Dört iş aracım, bir binek aracım var. Eşimin İzmir Urla’da bir yazlığı, Bolu’da 75 bin kapasiteli bir tavuk çiftliğim, İstanbul’da inşaat haline bir artı bir dairem var. Bankada hiç param olmadığı gibi kredi borçlarım var”

Saadet Partisi Zonguldak Belediye Başkan Adayı Mehmet Yaman:

35 senelik Maden Mühendisi ve iş güvenliği uzmanı birikimimin yanı sıra, Zonguldak’ta bir dairem ve Kozlu’da bir baba evimiz var. Bunun yanı sıra model bir binek aracım var. Seçim bütçemiz yaklaşık 40 bin lira. Bu paranın 5-6 bin lirasını ben, geri kalan parayı teşkilatımız verecek. Bir Milli Görüşçü olarak adaylığı görev kabul edip, partililerimizin de desteğiyle yola çıktık”

Elvanpazarcık Belediye Başkan Adayı Engin Zaman:

"Seçim bütçem tahmini 15 bin lira olacak. Bu paranın 5 bin lirasını ben kendi imkanlarımla vereceğim. Geri kalan 5 bin lirayı CHP, diğer 5 bin lirayı ise İYİ Parti seçim çalışmaları için verecek. Ancak şu ana kadar gelen bir para yok. Babama ait evde oturmaktayım. Mini çiftliğimde 2 inek, bir tosun, bir buzağı var. Ve en büyük servetim kütüphanemde bulunan kitaplardır. Başkan olduktan sonra her yıl düzenli mal beyanında bulunacağım.”


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Uzun'dan o paylaşıma tepki: GELİŞMELERİN...

Haberi Oku