Politika:
Yalan içinde yalan

Çaycuma’da tüm anketlerde CHP’nin açık ara gerisinde kaldığını gören AKP’liler olmadık yöntemlerle oylarını artırmaya çalışıyor. Yandaşların şimdi de fotoşopla kalabalıkları çoğaltarak algı operasyonu yapmaya çalıştıkları ortaya çıktı

Çaycuma’da yapılan tüm anketlerde CHP adayı Bülent Kantarcı’nın açık ara gerisinde kaldıklarını gören AKP’liler, olmadık yöntemlerle oylarını artırmaya çalışıyor. Sosyal medyada Başkan Kantarcı’nın adı başta olmak üzere pek çok sahte hesap açan AKP yandaşlarının, burada kullandıkları dille, ilçede sürekli olarak gerilimi tırmandırmaya, çatışma ortamı yaratmaya çalıştığı gözleniyor. AKP adına açık propaganda yapan bazı hesap sahiplerinin geçmişte yüz kızartıcı pek çok suça karışmış olması, Çaycumalılara, “AK Parti bunlara kadar düştüyse, yazıklar olsun. Koskoca iktidar partisi bu ayak takımına mı kaldı” yorumlarının yapılmasına neden oluyor.

AKP’LİLER FOTOŞOPLA KLONLAMA YAPIYOR

Kendilerini yakın gazeteler ve sosyal medya üzerinden Başkan Kantarcı’ya saldıran AKP’liler, bu davranışlarıyla kimi zaman kendilerini de gülünç duruma düşürüyor. Gazetemizin AKP adayı Ahmet Karayılmaz’ın seçim bildirgesindeki vaatlerinin başka yerlerden aşırdığını tespit etmesinden sonra, “Projelerin üç boyutlu hali” diye gösterilen videoların da başka yerlerden alındığı, üstelik kitapçıkta yer alan görselle hiç ilgisi olmadığı da ortaya çıktı. AKP yandaşlarının son marifeti de, fotoşop operasyonu oldu. Karayılmaz’ın Yeşilkent Sitesi’nde yaptığı bir toplantıda çekilen fotoğraftaki kalabalığın fotoşopla birkaç katına çıkaran yandaşlar, yakayı kısa sürede ele verdi. Fotoşoplanmış görsel sosyal medyada alay konusu olurken, “AKP’liler insanları klonlamış” yorumlarının yapılmasına neden oldu.

 

SÖYLENENLER ‘ZIRVA’ NİTELİĞİNDE

Öte yandan Çaycuma Belediyesinden, hizmete sunulan tesislerleler ilgi sosyal medyada yapılan yorumlar üzerin bir açıklama geldi. Söylenenlerin ‘zırva’ olduğu bildirilen açıklamada, “Basit suçlama ve iftiralara yanıt vermeyi gereksiz görmekteyiz. Çaycuma Belediyesi kurumsal yapısıyla, modern yönetim teknikleri ile yönetilmektedir. Keyfilik söz konusu olamaz. Belediyemiz son derece şeffaf ve demokratik biçimde yönetilmektedir. 40 yılı aşkın mühendislik hayatı bulunan Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, ‘Zonguldak Havaalanı Komple İnşaatı’ başta olmak üzere çok sayıda başarılı esere imza atmış, değerli bir mühendis ve yöneticidir. Seçim atmosferinde bu tarz seviyesiz ve hatta ‘zırva’ niteliğindeki dedikoduların Çaycuma’nın siyasal ve sosyal yaşantısına olumlu yönde hiçbir katkı sağlamayacağı aşikardır” denildi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Saadet partisi teşkilatları zoom ile bayramlaştı

Haberi Oku