Pul koleksiyonum gittikçe zenginleşiyor.
ben de sık sık pul koleksiyonculuğu hakkında yazılar yazıyorum.
Bu yazıları yazmamdaki asıl neden ise özellikle ilkokul çağından başlayarak tüm gençlerimizi böyle güzel bir koleksiyonculuğu yönlendirmek…
Son olarak Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) tarafından "Antartika Bilimsel Araştırma Üssü Projesi" konulu anma pulu ve ilkgün zarfı 1 Aralık 2020 tarihinde tedavüle sunuldu.
1 Aralık 2020 tarihinde tedavüle çıkan "Antartika Bilimsel Araştırma Üssü Projesi" konulu 3,00 TL (41 x 52 mm boyutunda) bedelli anma pulu, söz konusu pula ait 5,00 TL bedelli ilkgün zarfı, www.filateli.gov.tr adresinde, filateli cep uygulamasında ve PTT iş yerlerinde satışa sunuldu.
Söz konusu filatelik ürünün satışı ile aynı tarihte, PTT Pul Müzesi Hacıbayram Mah. Atatürk Bulvarı No:3 Ulus Altındağ/ANKARA adresinde "ANTARTİKA BİLİMSEL ARAŞTIRMA ÜSSÜ PROJESİ 01.12.2020 ANKARA" ibareli ilkgün damgası kullandırılmaya başlandı.
Koronavirüs salgınından dolayı toplum sağlığını korumaya destek olmak, PTT iş yerlerinde yoğunluk yaşanmasını önlemek ve müşterilerin filatelik işlemlerini PTT iş yerlerine gelmeden yapabilmeleri için; 1 Aralık 2020 tarihinde satışa sunulan ilkgün zarfını posta damgası ile talep eden müşterilere, www.filateli.gov.tr adresinden ürünün tedavül tarihi itibari ile 6 ay içerisinde satın alınması halinde posta damgalı olarak gönderilebilecek.
Müşterilerin, hazırlanan filatelik ürünler için (Filateli İşletme Prosedürüne uygun olması halinde) ilkgün damgası ve posta damgası talepleri, 1 Aralık 2020 tarihi itibari ile 3 ay içerisinde PTT AŞ’ye iletildiği takdirde karşılanacak.
Kaçırmayın böyle güzel bir koleksiyonculuğu, PTT’nin bunun için hazırladığı pullar ve ilk gün zarfları da şahane…    
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228