Resmi İlan:
İLAN 07-06-16 (354794)

 T.C.

3. İCRA DAİRESİ
2015/4224 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri     : Çevreye hakim manzara yapısı vardır, uzaktan denizi görmektedir, kat irtifak tapusu bulunmaktadır, apartmanın kuzey batı tarafında yer almaktadır, genel görünümü iyidir, mimarı olarak " salon, 3 oda, banyo, wc ebeveyn banyosu, antre, hol, 2 balkon şeklinde dizayn edilmiştir, dairenin dış kapısı çelik kapı iç kapıları amerikan panel kapı, balkon dış cephesi kaplamalı cam ile kapatılmış vaziyette, pencere renkli plastik doğrama, salon ön cephesi fransız balkon şeklinde( korkulukları paslanmaz alimünyum), oturma mekanlarının zemini lamant, duvarları saten boyalı tavanlar karton piyerli, diğer mekanların zemini seramik , wc- ebeveyn banyosu, banyo duvarları tavana kadar seramik, mutfak tezgahı granit, mutfak dolapları mdf, banyo içerisinde duşakabinli köşe kuveti-klozet-ayaklı lavabo bulunmaktadırfaydalı alan 126,52 metrekaredir. Binada asonsör mevcut, ısıtma sistemi kalorifer, şehir merkezine yakın,
Adresi     : Zonguldak İl, Merkez İlçe, 652 Ada No, 1 Parsel No, Tepebaşı Mah. İdeal 
Küme Sokak, İdeal Konut Sitesi A-4 Blok, 2. Kat, 8 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü     :  126,52 metrekare
Arsa Payı     : 20/1100
Kıymeti     : 180.000,00 TL
KDV Oranı     : %1
Kaydındaki Şerhler     : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü     : 28/07/2016 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü     : 24/08/2016 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri     : Zonguldak Adliyesi 3. İcra Dairesi 
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/4224 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. BASIN İLAN-354794-www.bik.gov.tr
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

İHALE İLANI 21-06-16 (369333)

Haberi Oku