Röportaj:
Güneşli Kayalıdere Şelaleleri
MERYEM AKGÜN -  Güneşli Çayı üzerinde bir, Kayalıdere Çayı üzerinde ise 3’ü büyük 8 ayrı şelale, göz kamaştıran doğal güzellikleriyle görülmeye değer doğa harikasıydı.
Güneşli Şelalesi Çaylıoğlu beldesine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta yer alırken, Kayalıdere Şelaleleri ise 15 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Kayalıdere Şelaleleri Aşağı ve Yukarı Kayalıdere köylerinin hemen yanında kilometrelerce uzunluğu olan ormanlık alanın içerisinde Kayalıdere Çayı üzerinde bulunuyor Kayalıdere Çayı içerisinde 3’ü büyük olmak üzere toplam 8 ayrı noktada birbirinden güzel şelaleler bulunuyor. 
 Kayalıdere Çayı üzerindeki şelalelerin büyük olanlarının etrafındaki dik yamaçlar, dağ sporu ile uğraşanlar tarafından tırmanma amaçlı olarak tercih ediliyor. 
Kayalıdere Çayı üzerinde bulunan ve yaklaşık 20 metre yüksekliğe sahip en büyük şelalenin üst kısmındaki doğal park ise görenleri hayrete düşürüyor. 
Yaklaşık 30 metre uzunluğundaki doğal parkın hemen bitiminde ise havuza benzer iki ayrı gölet bulunuyor. 
Anahtar Kelimeler
Meryem Akgün
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
misafir 5 yıl önce

sayın halkın sesi çalışanları
doğal güzellikleri tanıtmanız çok hoş ancak nasıl gidilebileceğinden bahsederseniz çok daha güzel olacaktır. saygılarımla...

banner228

DEVLET ÇAYCUMA'NIN ÇOK GERİSİNDEN GELİYOR

Haberi Oku