AFYON NEREDE ZONGULDAK NEREDE?

“ÖZEL SEKTÖRDE KAPIDAN GİREMEYENLER, DEVLETTE BALLI MAAŞ İLE YÖNETİCİ OLDU”

Sağlık 17.07.2020, 15:13 17.07.2020, 15:17
9630
AFYON NEREDE ZONGULDAK NEREDE?

    

Manevi İlkeli ve Liyakatli Sağlık Sendikası (Mil Sağlık Sen) İl Temsilcisi Barış Fidan, son zamanlarda sağlık  kurumlarında yapılan haksız ve liyakatsız yönetici atamalarına tepki gösterdi.

             

Fidan açıklamasında şu görüşlere yer verdi:


“Sağlık Bakanlığına bağlı kurumlarda görev yapan yöneticilerin sözleşme süresi 14 Temmuz itibari ile sona ermişti. Görevi kendiliğinden bırakan az sayıda isim oldu. Sendika siyaset ikilisi ile dirsek temasını kesmeyen bazı isimlerin şehrimize hiçbir katkı sağlamayacağını onay mercilerine ilettik. Gelinen noktada çoğu yöneticinin koltuklarını koruyor olması geriye dönüp bakmamıza neden oldu. Sağlık alanında Batı Karadeniz’in sağlık üssü bir şehir iken, bu kadrolar sayesinde Karabük’e, Bolu’ya, Düzce’ye binlerce sevk yapan il konumuna geldik. İşin ehli bürokratları ve saygıdeğer sağlık personellerini küstürüp şehirden kaçırdık. Sağlık yönetimindeki kan uyuşmazlığı ayyuka çıkmış iken, aynı isimlerle yola devam kararı veren il müdürü ve bunu onaylayan siyasiler yanlış yapmıştır.

TÜRKİYE'NİN İLK OTOPARKSIZ HASTANESİ

20 yıldır yapılamayan, Türkiye’nin ilk otoparksız hastanesinin kadük bir şekilde stadyum, spor salonu ve okullar bölgesinin göbeğine yapılmasında bu kadroların dahli vardır. Dolmuşçu, eczacı ve bakkallar hastane yeri hakkında fikir beyan ederken, yıllardır bir sağlık yetkilisi çıkıp da 'kardeşim buraya hastane mi olur, hiç mi başka şehre gitmediniz' dememiştir.

Tutuşma riskine rağmen sentetik çim sahaya ambulans helikopterler inerken, '25 metre uzunluğunda heliportu neden yapamadık' diyen bir sağlık yöneticimiz de, bunun hesabını soran bir siyasetçi de yoktur. Afyonkarahisar’ın, Sağlık Bakanlığı hava ambulans konuşlanma merkezlerinden biri olduğunu hesaba katacak olursak, bu zamana kadar sağlık yatırımlarından, bu iş bilmez kadrolar sayesinde nasıl mahrum kaldığımız mukayese edilebilir.

"SAYIN VALİMİZDEN BEKLETİMİZ VAR"

Sayın valimizden temennimiz, şehrimizi en az Afyonkarahisar standartlarında, ulaşılabilir sağlık hizmeti sunan, bölgenin sözde değil gerçek sağlık üssü haline getirmesidir. Lakin, liyakat dışında tüm faktörlerin rol aldığı bugünkü yönetici atamaları tam bir fecaattir. Zirvede aldıkları hastaneleri iflas ettirip kapanmanın eşiğine getirenler ödüllendirilmiştir. Bu yöneticiler özel hastanelerde olsa kapıdan alınmazlar. Kimi yöneticilerin secerelerine bakıldığında, liyakat ve hakediş bir yana, başka türlü bağlılıkların rol aldığı açıktır.Bir defa yanlış hatadır, yanlışta ısrar artık tercihtir. Sayın milletvekillerini, sözleşme imzalayan isimleri yeniden gözden geçirmeye davet ediyoruz. Bu hatadan bir an evvel dönülmesi kaçınılmaz ve elzemdir. Ve Zonguldak, yine kaybeden olacaktır.”

 

Yorumlar (2)
Beren 12 ay önce
Lütfen kendisine sorarmısınız onu kim 112 müdürü yaptı, eşini başhemşire yaptı ve bu sendikanın başkanı yaptı. Okurken çok güldüm çünkü zamanında kendisi için yapılan şeyleri şimdi eleştiriyor
Asil 12 ay önce
Vekilin işine geliyor ise atananlar
Neden mi hasta işini göremeyince mv aranır oda ilinde çözemediği bu işi komşu ilde çözer marifetmiş gibi bu il ilikhan dönemini çok arar çoook! Bir özel oda için bile il bşk mv devrede ne günlere kaldık ey gidi ey bana dokunmayan yılan bin yaşasın misali ben maaşımı dolu alayım da hastane batsa ne olur bitse ne olur kapansa ne olur diyen zihniyet iş başında olursa bu yönetimle sözleşme dönemi bitmeden felç olur felç yazın kenara bakın bitiremez bu ekip acemi birliği misali yaptığı iş Mdr yrd müdür yapmak uzmanı bşk yrd yapmak bşk yrd da başkan yapmak yani Cevher aramak yok kesinlikle acemice yapılan atamalar heee adam görevden alınıpda tekrar ödüllendiği tek il bu il Hst md al sen uzman yap neden acaba neden aldın neden uzman yaptın
22
açık