Sağlık:
AMBULANS ŞOFÖRLERİNE İLKYARDIM EĞİTİMİ

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğünce ( 112 ) İl Ambulans servisinde görevli şoförlere görevleri esnasında kullanabilecekleri ilkyardım eğitimi konularında toplantı salonunda eğitim verilmeye başlandı.

Müdürlük basın bürosundan verilen habere göre Sağlık Müdürlüğü İlkyardım Eğitimcisi Derya Kayınova tarafından 112 ambulanslarında görevli şoförlere Temel yaşam desteği ( Suni solunum ve kalp masajı), şok, koma, kanama, boğulmalar, yanıklar, yaralanmalar, taşıma, hayvan ısırmaları ve sokmaları, zehirlenmeler ve diğer acil konularda geniş kapsamlı olarak eğitim veriliyor.

İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Cin verilen eğitimlerle ilgili şu açıklamada bulundu. “  İl Müdürlüğümüze bağlı ( 112 )  ambulanslarımızda görev yapan şoförlerimiz görevleri esnasında gittikleri vakalarda  yardımcı olabilecek düzeyde bilgiler almaktadırlar. Verilen  bu eğitimler personellerimize faydalı olacaktır. Yıl içersinde önceden belirlediğimiz  bir program çerçevesinde düzenlediğimiz eğitimler sayesinde hizmet kalitemizi daha yukarılara çekmeyi amaçlıyoruz. Bu eğitimimiz bir ay boyunca Müdürlüğümüzde düzenli olarak verilecektir “ dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

"HEKİMLERİN, HALKIN EN GÜVENDİĞİ KİŞİLER...
Prof. Dr. Kargı, “Bazı olumsuzluklara rağmen biz hekimler; halkımızın her dönemde en güvendiği, değer...

Haberi Oku