Sağlık:
Aşıyla ilgili iki ayrı bilgilendirme mesajı, kafaları karıştırdı...

Listede "öncelikli" olarak yer alan bazı sağlıkçılar randevu almalarına rağmen aşı olmak için başvurduklarında geri çevrildiler.

 

Cumhurbaşkanı, Sağlık Bakanı, Bilim Kurulu ve aşı ile ilgili tüm merkezlerin yaptıkları "aşılama başlamıştır" açıklamaları Zonguldak'ta fos çıktı. Aşılanma prosedürlerinde kendileri için "öncelikli" tanımı yapılan sağlıkçıların bir kısmı randevu almalarına rağmen gittikleri sağlık kuruluşlarından geri çevrildiler.

Bu konuda Halkın Sesi'ne açıklama yapan serbest meslek erbabı bir sağlıkçı, kendisine başvurusu üzerine gönderilen bilgi notlarını göstererek "İlk olarak öncelikli grupta yer aldığım bilgisi ve aşı gün ve saatine dair bilgiler geldi. Bunun üzerine zamanında gittiğim Göğüs Hastalıkları Hastanesinden 'henüz başlamadık, aşı odamız bile yok' cevabı verildi. Geri döndükten bir süre sonra da yeni bir bilgi notu geldi, bunda da 'öncelikli olmadığım' bilgisi yer alıyordu, şimdi ben sağlıkçıyım, hangi mesaja inanayım, ne yapayım, devlet biraz ciddi olsun" diyerek eleştirilerini dile getirdi.

Kendisine aşı yaptıramayan sağlıkçı, aynı şekilde başka arkadaşlarının da geri çevrildiğini öğrendiğini kaydetti.

Sermet AKSU


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

ZONGULDAK’A 9 BİN 202 AŞI

Haberi Oku