Sağlık:
BEÜ'den SON DAKİKA AÇIKLAMASI

BEÜ Tıp Fakültesiyle ilgili skandallar bitmek bilmiyor. Geçtiğimiz gün apandisit ameliyatının ardından kaldığı odada dünyaya getirdiği prematüre bebeğinin hastanedeki ihmaller zinciri nedeniyle öldüğünü ileri sürerek suç duyurusunda bulunan Hatice Akkol isimli kadının iddiaları üzerine BEÜ Rektörlüğü tarafından açıklama yapıldı.

İdari soruşturmanın başlatıldığını duyuran rektörlüğün açıklaması şöyle:

“Yazılı ve görsel medyada yer alan ve Hatice AKKOL isimli vatandaşımızın yaşadığı üzücü hadise ile ilgili olarak Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezimizden alınan bilgiler doğrultusunda aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur:

Yazılı ve görsel medyada yer alan ve Hatice AKKOL isimli vatandaşımızın yaşadığı üzücü hadise ile ilgili olarak Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezimizden alınan bilgiler doğrultusunda aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur: 10.12.2018 tarihinde Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezimize getirilen, yaklaşık 22 haftalık hamile olan Hatice AKKOL, akut apandisit tanısı ile acil ameliyata alınmış, Genel Cerrahi Servisinde yer olmaması nedeniyle Beyin ve Sinir Cerrahisi Servisinde takibe alınmıştır. Ameliyat sonrası kadın doğum ve genel cerrahi tarafından takibi yapılan hastamızın 12.12.2018 tarihinde saat 00:10 civarında kanamasının olması nedeni ile ilgili doktorlar tarafından gerekli müdahaleler ivedi olarak yapılmıştır. Yenidoğan Yoğun Bakım Servisine alınan ‘400 gr fetüs’ yapılan tüm tıbbi müdahalelere yanıt vermemiştir. Bu elim hadise ile ilgili herhangi bir ihmalin olup olmadığının belirlenmesi amacıyla Rektörlüğümüz tarafından inceleme başlatılmıştır.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü” 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Tahir 2 yıl önce

rektör neden üniversiteyi kontrol etmiyor. genel sekreter ne iş yapıyor. aylar oldu üniversiteye geçeli daha nokta kadar katkısı hizmeti yok. koltuk havası atmakla meşgul. işçileri güvenlikçileri oradan oraya sürüp mobbing yapmakla zaman geçiriyor. kendine yakın olanları çalışmayacakları yatacakları yerlere veriyor. hizmetli azizin şikayetleri ile işçilerin üzerine gidiyor. böyle giderse yakında kendileri de gider giderken hizmetli azizide götürür herhalde.

banner228

Zonguldakspor Tam Kadro Karantinada!

Haberi Oku