Sağlık:
BEÜ Tıp Fakültesi'nde bir skandal daha…

BEÜ Tıp Fakültesi’nde bir skandal daha…

Geçtiğimiz günlerde özel muayene ücreti ve diğer konularda eleştiri oklarına hedef olan BEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde planlanan uygulama tepki çekecek cinsten…

Halkın Sesi’nin edindiği iddiaları doğrulayan konunun uzmanları, “Eğer plan uygulamaya geçerse hastanede bir bölüm işlevsiz kalacaktır. Bu durumda vatandaşlar ise mağdur olacaktır.” ifadesini kullandı.  

Halkın Sesi’nin ulaştığı bilgi şöyle:

Tıp fakültelerinde görev yapan Araştırma Görevlisi(Asistan) Uzmanlığını alabilmesi için çalıştığı kurumun kadrosunda en az bir profesör, bir yardımcı doçent bulunması gerekiyor.

Tıpta Uzmanlık Kurulu’nun almış olduğu karara göre kurumun içerisinde en az bir yardımcı doçent, bir profesör doktor görev yapmak zorunda iken BEÜ Tıp Fakültesi Dermotoloji(Cilt Hastalıkları) Bölümünde sadece 1 profesör kadrosu bulunduğu ortaya çıktı.   

Kadrosunda yardımcı doçent bulunmayan Dermatoloji bölümü, ilerleyen haftalarda poliklinik muayene işlemlerini 15-20 hastayla sınırlandırması planlanıyor.

Dermatoloji bölümünde görev yapan asistanların ise uzmanlığını alabilmesi için çevre ilerde görevlendirilmesi düşünülüyor.

Konunun hem siyasi hem de idari anlamda üst mercilere intikal ettirilmiş olmasına rağmen halen bir çözüm bulunmaması, akıllarda soru işaretlerine neden oluyor.

Bunun hayata geçirilmesi durumunda dermatolojinin işlevsiz kalması anlamına geleceğini belirten konunu uzmanları, “Maalesef iddialar doğru. Eğer plan uygulamaya geçerse hastanede bir bölüm işlevsiz kalacaktır. Bu durumda vatandaşlar ise mağdur olacaktır. Zaten bu servis çok yoğun olduğu için hastalar sıra bekliyor. Bu durum hayata geçerse daha kötü olacak. İnşallah bir çözüm bulunur.”


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Tahir 2 yıl önce

rektör neden üniversiteyi kontrol etmiyor. genel sekreter ne iş yapıyor. aylar oldu üniversiteye geçeli daha nokta kadar katkısı hizmeti yok. koltuk havası atmakla meşgul. işçileri güvenlikçileri oradan oraya sürüp mobbing yapmakla zaman geçiriyor. kendine yakın olanları çalışmayacakları yatacakları yerlere veriyor. hizmetli azizin şikayetleri ile işçilerin üzerine gidiyor. böyle giderse yakında kendileri de gider giderken hizmetli azizide götürür herhalde.

Misafir Avatar
vatandaş 2 yıl önce

habire boş bina yapmaya uğraşacaklarına kaliteli doktorlar getirmeye uğraşsınlar..Bos beleş hastane

Misafir Avatar
Mustafa Aydın 2 yıl önce

Bende bu hastanede önce abimi sonra bacanağımı sonra yengemi ve hatta üst komşum arkadaşımı kaybettim.

Misafir Avatar
Cemil porsukoğlu 2 yıl önce

sadece dermatoloji mi? çocuk cerrrahisi ve nükleer tıpta aynı sorunları yaşıyor.
tek başlarına sağlık hizmeti üretmeye çabalayan sağlık emekçilerine selam olsun

Misafir Avatar
ads 2 yıl önce

kapansın zaten bi moka yaradığı yoktu, itin öldüğü yerdeki üniversiteye kaç defa gittim 1 kere muayene olamadan döndüm

Misafir Avatar
Falan filan 2 yıl önce

Bunların eline Allah düşürmesin,10 sene önce acil serviste yüzüme karşı doçent doktorun 1 aylık ömrü var dediği ben hala şükürler olsun yaşamdayım...
Hastaları kadavra gibi gören bir kuruluş kendileri!!!!!!!!

Misafir Avatar
İhsan 2 yıl önce

genel sekreter özel işlerinden pek üniversiteye zaman ayıramıyor.

Misafir Avatar
İhsan 2 yıl önce

Yorum rumuzlu bu durumdan çok daha fazla iyiydi.

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
Yorum 2 yıl önce

Genel sekreter gelmeden çokmu iyiydi annemin sağını aldı ölüsünü verdi orası

-Beğenmedim(3)
Misafir Avatar
Tahir 2 yıl önce

temizlik elemanlarının, işçilerin işleriyle uğraşacaklarına hastanenin problemlerini çözmeye çalışsalar bu problemler oluşmazdı.

banner228

Zonguldakspor Tam Kadro Karantinada!

Haberi Oku