Sağlık:
BEÜ YOĞUN BAKIMDA!
Doktor eksikliği ve sağlık hizmetlerindeki aksaklıklar nedeniyle sık sık gündeme gelen BEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yeni bir skandal daha…

Geçtiğimiz yıllarda “Batı Karadeniz Bölgesi’ne hitap eden 5 yıldız konforunda onkoloji merkezi” olmasıyla övünülen “BEÜ Kanser Araştırma Merkezi”nin doktorsuz kaldığı ortaya çıktı.

Önceki gün Dermatoloji(Cilt Hastalıkları) Servisi’nde yardımcı doçent doktor eksikliği yüzünden kapanması gündeme gelen hastanenin onkoloji servisinde de benzer sorunlar yaşandığı gün yüzüne çıktı.

Kanser Araştırma Merkezi’nde görevli tek profesör doktor olan Hüseyin Engin’in kolunun kırılmasıyla en kritik sağlık hizmeti veren söz konusu merkez asistanlara kaldı. Kemoterapi görmesi gereken hastaların hepsine yetişilemediği için birçok hastanın çevredeki hastanelere yönlendirildiği konuşuluyor.

Mağdur olduklarını belirten kanser hastası yakınları, Halkın Sesi’ne yaptığı açıklamada, “Hocamızın kolu kırıldı, yerine bakacak doktor yok. Sadece asistanlar var. Bu nasıl iş? Koskoca hastanede alternatif hoca olmaz mı? Hocamızın ne zaman döneceği belli değil. Bizler mağduriyet yaşıyoruz. Buna bir çözüm bulunmasını istiyoruz.” dedi.  

Prof. Dr. Hüseyin Engin'in kolunun ne zaman iyileşeceği ve kanser tedavisi gören hastaların tedavi süreçlerinin ne zaman normale döneceği merak ediliyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
oğuz 2 yıl önce

yönetimin umrunda değil. onlar dışarıdan kendilerinden olan kişileri atamak peşinde

Misafir Avatar
Hasta yakını 2 yıl önce

Yanlış bilmiyorsam hüseyin hocanın yetiştirdiği yasemin hanım vardı. Hüseyin hoca 2 yıl önce yasemin hanımı hoca olarak yanına almaya çalıştı ancak idare dekanlık anlaşılmaz bir şekilde almadı. Hüseyi hoca devlettende hep uzman istiyor ama verilmiyor: tıbbi onkoloji derneğine haber verdiğinide duydum. Ancak hüseyin hocaya hiçbir yetki verilmiyor hastanede ve hiçbir istediği yspılmıyormuş. O da başka hastanelerden teklif aldığı için ayrılmayı düşünüyormuş.

Misafir Avatar
Sandalyeci 2 yıl önce

Koltuk sandalye yerine doktor getirmek lazım hastanemize,birde kol kırılır yen içinde en az 3 ay kalır!

banner228

TTK'da karantina sayısı 16'ya çıktı

Haberi Oku