Sağlık:
'Bıçak Parası” Hortladı!
Halkın Sesi’nin dünkü haberi, kamuoyunda geniş yankı buldu. Geçmişte “bıçak parası” adı altında vatandaşın iliğini sömüren bazı doktorlar, şimdi de denetimlerin yetersiz oluşunu fırsat bilerek hastaları soyup soğana çeviriyor.

Kamu hastanelerinde en büyük vurgun ilaç ve medikal üzerinden yapılıyor. Can derdine düşen hasta ve hasta yakınları şikayetçi olmaktan korkunca, rüşvet çarkının içindeki avantacı doktorlara gün doğuyor.

MEDİKAL EN KOLAY VURGUN

Devlete milyonlarca ek külfet getiren medikal sektörü, hastanelerde rüşvet ve avantanın döndüğü en kolay yöntem. İlaç şirketleriyle ortaklaşa çalışan ve sürekli aynı ilaçları yazan doktorlar, gereksiz ilaç tedavisi ile milli serveti çöpe atıyor. İlaç şirketleri, bunun karşılığında binlerce lira rüşvet, yurtiçi ve yurtdışı tatil ve kıymetli hediyeler dağıtıyor. Dev medikal şirketleri ile çalışan bazı cerrahlar, tıbbi olarak gerekmediği halde ameliyat yaparak ya da yapmış gibi göstererek binlerce lira haksız kazanç sağlıyor. Geçmişte yapılan medikal operasyonlarında da olduğu gibi binlerce lira olan cihaz ve aletlerin çakma tabir edilen taklitlerini kullanan cerrahlar, yeterince denetlenmediği için servetine servet katıyor. İnsan sağlığı ise hiçe sayılıyor.

RÜŞVETÇİ PROFESÖR PANİKTE

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yaşanan olayı haber yapan Halkın Sesi’nin ihbarı sağlık camiasında infial yarattı. Halkın Sesi’ni arayan doktorlar, habere konu olan kişinin bölüm başkanı olmadığını söyledi.  Haberdeki iddiaları doğrulayan mağdur hastalar ise bahsi geçen doktorun muayenesine her gidişlerinde fahiş fiyatlar ödediklerini, Tıp Fakültesi’nde yapılan tetkik ve tedaviler için de para talep ettiğini doğruladı. Yazı İşleri Müdürümüz Cevdet Akgün’ü arayan Tıp Fakültesi doktorları ve muayenesi olan  profesörler, “rüşvet” iddialarının bir an önce araştırılarak zan altına kalan hekim camiasının aklanmasını istediler. Halkın Sesi, sağlıktak rüşvet iddialarını araştırmak üzere İl Sağlık Müdürlüğü ve BEÜ Tıp Fakültesi’ni göreve davet ediyor. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Esmer 1 yıl önce

Bu prof kesin iktidara yakın biri değildir çamur at izi kalsın misali
Elinizden geleni yapıyorsunuz dur.

Misafir Avatar
ADALET 2 yıl önce

2 kez yorum yaziyorum. ....... yöneti̇ci̇ uyuyormusun........ i̇şi̇ne gelmedi̇ mi̇

Misafir Avatar
dürüst 2 yıl önce

doktorları yok yere avantacı diye yazıyorsunuz da. si̇zi̇n avantaci olduğunuzu hangi̇ gazete yazacak çok merak edi̇yorum

Misafir Avatar
Isimsiz 2 yıl önce

ee kimlermiş yazsana. milleti göreve davet edeceğine yaz kimlermiş, elinizde kanıt varsa duyurun bildiginiz halde soylemeyerek siz de yardım etmiş olursunuz

Misafir Avatar
Tahir 2 yıl önce

rektör neden üniversiteyi kontrol etmiyor. genel sekreter ne iş yapıyor. aylar oldu üniversiteye geçeli daha nokta kadar katkısı hizmeti yok. koltuk havası atmakla meşgul. işçileri güvenlikçileri oradan oraya sürüp mobbing yapmakla zaman geçiriyor. kendine yakın olanları çalışmayacakları yatacakları yerlere veriyor. hizmetli azizin şikayetleri ile işçilerin üzerine gidiyor. böyle giderse yakında kendileri de gider giderken hizmetli azizide götürür herhalde.

Misafir Avatar
Ego düşmanı 2 yıl önce

Hekimlerimiz özellikle kendini hastalarına onlardan yardım bekleyen insanlara adayan seçtiği mesleği layıkıyla yapan hekimlerimiz tabiki çok değerli.Maalesef her sektörde olduğu gibi hekimler arasında da aç gözlü ego arsızı insanlar var!!Kendilerini alanlarında bir numara görüp insanların hayatlarını önemsemeyen hekimlik gibi kutsal bir mesleği para mevzu bahis olduğunda bir kenara bırakan bu şahısların en kısa sürede camiadan temizlenmesi dileğiyle.Sahiden pazaryerinde domates kaç lira bilen var mı?

banner228

Zonguldakspor Tam Kadro Karantinada!

Haberi Oku