Sağlık:
BİLİYOR MUSUNUZ?

Tıp fakültesi özel muayene uygulamasında neler oluyor?

Zonguldak’ta tıp fakültesinde profesör veya doçent doktorlara özel muayenede, tetkik ücretinin SGK’dan değil bizzat hastadan alındığı iddia ediliyor.

Toplumsal konulara duyarlılığıyla bilinen Çaycumalılar Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu, sosyal paylaşım sitesinde “BİLİYOR MUSUNUZ?” başlıklı yazısıyla uygulamaya tepki gösterdi.

Çiloğlu’nun konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“BEÜ Tıp Fakültesinde öğretim görevlisi hocalara özel muayene olduğunuz zaman yapılan tetkiklerde ücretinin sosyal güvenliğinizden alınmayıp, kendinizin ödemek zorunda olduğunuzu biliyor musunuz?

Bölgemiz için büyük önem arz eden BEÜ Tıp Fakültesine şifa bulmak ve daha iyi sağlık hizmeti alabilmek amacıyla Profesör veya Doçent hocalarımıza hastane içinde özel muayene olan vatandaşlarımız, hocalarımızın istediği tetkiklerin bedeli sosyal güvenlik kurumundan alınmayarak, ücretinin tamamını kendileri ödemek zorunda kalıyor.

Bu durumda vatandaşlarımızın mağdur olmasına yol acıyor. Aynı tetkikler poliklinikten yazılır ise sosyal güvenlik kurumuna fatura ediliyor. Akşam özel muayene olup gündüzde aynı tetkikleri poliklinikten yazdırmak isterseniz de 10 günlük süre geçmeden aynı tetkikleri yazdıramıyorsunuz.

Önünüze 2 seçenek kalıyor. Ya ücreti ödeyecek ve tahlillerinizi yaptıracaksınız ya da 10 gün sonra poliklinikten giriş yaptırıp tetkiklerinizi ücretsiz yaptıracaksınız. Bu durum ne yazık ki tezat oluşturmaktadır.

Yeni göreve atanan, iyi niyetini ve duyarlılığını yakından bildiğimiz Rektörümüz Sayın Mustafa Çufalı’nın bu durumdan henüz bilgisinin olmadığını düşünüyor. Bu durumu da araştırıp vatandaşlarımızın mağduriyetini gidereceğine inanıyoruz.”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mesut 9 ay önce

haberi yok mu zannediyorsun. iyi niyetliymiş. bırakın bu işleri.

banner243

banner228

Uyuşturucuyla mücadeleye devam!!!

Haberi Oku