Sağlık:
'Eczacıların aldıkları önlemlere saygı gösterilmeli”
Zonguldak Eczacı Odası Yönetim Kurulu yazılı bir basın açıklaması yaparak vatandaşları corona virüs tehlikesine karşı uyardı ve almaları gereken önlemleri belirtti.

Yapılan yazılı açıklamada şöyle dendi:

"Hepinizin bildiği gibi tüm dünyada görülen Covid-19 virüsü ile mücadele içinde bulunduğumuz bu zor koşullarda, diğer sağlık çalışanları gibi biz eczacılar da sağlık hizmetlerimizi aksatmadan sürdürmekteyiz. Birinci basamak sağlık kuruluşu olan eczanelerimize çeşitli sebeplerle her gün yüzlerce vatandaşımız girip çıkmakta ve sağlık kurumlarına gitmeden önce hastalarımız eczanelerimize uğrayıp danışmanlık hizmeti almaktadır. Bu koşullarda eczacılarımız ve eczane çalışanlarımız yüksek risk altında olan sağlık çalışanlarının başında yer almaktadır. Tüm bu etkenler göz önüne alındığında biz eczacıların sizin sağlığınız ve kendi sağlığımız için çeşitli önlemler alması gerekmektedir.

Öncelikle sizlerden ilk isteğimiz eczanelerimizde virüs bulaşma riskini en aza indirmek için eczane çalışanları ve diğer hastalarla aranızdaki mesafeyi korumanız. Eczane çalışanları ve diğer hastalarla aranızdaki mesafe en az 1 metre olmalıdır. Eğer eczacınız eczanede çeşitli önlemler aldıysa lütfen saygı gösteriniz ve size verilen talimatlara uyunuz. Unutmayınız ki eczacınızın  aldığı bu önlemler yalnızca kendisinin değil, sizin de sağlığınızı koruma amaçlıdır. Eczaneye  girmeden önce içerideki hasta sayısına lütfen dikkat ediniz, eğer 3 kişiden fazlaysa mutlaka içeridekilerin çıkmasını bekleyiniz. Eczanede işlerinizi mümkün olan en kısa sürede halletmeniz biz sağlık emekçilerine en büyük destektir. Eczane içinde mümkün olduğunca az temas ile işlemlerinizi yaptırmanız sizlerin sağlığı için de çok önemlidir.  Önümüzdeki süreçte her türlü duruma karşı hazırlanmış eylem planlarımızla eczacılarımız herzaman olduğu gibi halkımızın yanında olacaktır. Bizler eczanelerimizde sağlık hizmeti verirken vatandaşlarımızdan isteğimiz paniğe kapılmadan evlerinde kalarak kendilerine düşen sorumluluğu yerine getirmeleridir.  Şayet yüksek ateş, öksürük gibi belirtileriniz varsa maske kullanarak en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz. En az kayıpla bu kötü zamanları geride bırakacağımızı umuyoruz." (Haber merkezi)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

ÜLSERE ŞİFA: KUDRET NARI YAĞI

Haberi Oku