Sağlık:
Hastaneler doktorsuz… Halk mağdur…

"SAĞLIK HAKKINDAN TASARRUF EDİLEMEZ !"

Zonguldak Tüketici Hakları Derneği Başkanı Ali Topaloğlu, toplumun muzdarip olduğu bir konuyu gündeme getirerek, Zonguldak merkezde halka sağlık hizmeti veren hastanelerde sorunların had safhaya ulaştığını kaydetti. BEÜ Tıp Fakültesi ve Atatürk Devlet Hastaneleri’nde uzman hekim bulunmadığı için hastaların mağdur edildiğini belirten Topaloğlu, “Sağlık hakkından tasarruf edilemez! Halın sağlığıyla kimsenin oynamaya hakkı yoktur” ifadesini kulandı.

Topaloğlu, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Bölge Hastanesi olma iddiası olan BEÜ Tıp Fakültesi’nde gerek doktor eksikliği, gerekse de hastalara yapılacak cerrahi müdahalelerde kullanılacak malzeme noksanlığı vatandaşın sağlığını tehdit eder boyutlara ulaşmıştır.

Birçok bölümde uzman hekim yoktur. Ya da bir tane mevcuttur. Bu hekim izne gittiğinde ya da seminere katıldığında hastalar o hekim gelinceye kadar beklemek zorunda kalıyorlar. Peki bu hastalara bu zaman zarfında bir şey olursa bunun sorumlusu kim olacak?

Birçok birimde doktor azlığı nedeniyle doktorlarla hastalar karşı karşıya gelmekte hekimler bakması gereken hastalardan daha fazla hastaya bakmak zorunda kalmaktadırlar.

HASTANELERDE UZMAN HEKİM YOK

Son zamanlarda bizlere malzeme noksanlığı nedeniyle hastaların bekletildiği ya da malzeme teminin hastalardan talep edildiği yönünde şikayetler gelmektedir. Bu durum asla kabul edilebilir bir durum değildir. Hastaların sağlığından asla tasarruf edilemez!

Diğer taraftan Atatürk Devlet Hastanesi de, hem hekim noksanlığı hem de fiziki mekân açısından çok vahim durumdadır. Bir çok hasta aynı koğuşlarda yatmakta refakat edenlerle birlikte odalarda 10 kişi bulunmaktadır. Burada hasta nasıl iyileşecek?

İktidar 16 yıldır bu kente, diğer alanlarda olduğu  gibi bu alanda da hiçbir şey yapmamıştır. Atananlar koltuk gider korkusuyla hiçbir talepte bulunmamakta , parası olanlar soluğu başka kentlere giderek sorunlarını çözmekte,

Peki bizler ne yapacağız. Verdiğimiz ödediğimiz primlerin karşılığı bu mu?

Başta Rektörümüz ve Sağlık Müdürüne sesleniyoruz: Kurumlarınızdaki sağlık sorunlarını en kısa sürede çözüme kavuşturun!

Vatandaşın sağlığı beklemez, sağlıktan tasarruf edilemez.

Bu konuyu dernek olarak takip ediyoruz etmeye devam edeceğiz.”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Sanayiciler tarafından solunum cihazı bağışlandı

Haberi Oku