Sağlık:
'Hastanelerimiz verimli çalışıyor”

Halkın Sesi muhabiri Yıldırım Yılmaz’a konuşan Eren “Hastanelerimizde hiçbir sıkıntımız yok. 35 branşımızdan sadece 5 branşımız eksik bununla ilgili olarak ta gerekli başvurularımızı yaptık. Bugün itibari ile Zonguldak’ımıza yeni doktorların ataması yapıldı” dedi.

Korkut Eren özellikle çocuk doktorları ile ilgili var olduğu söylenilen eksiklikler konusunda ise “Çocuk psikiyatrisi ve çocuk kardiyolojisi bizim hastanemizde yok doğrudur. Çocuk psikiyatrisi kadrosu bulunmasına henüz bunu dolduramadık. Ama çocuk kardiyolojisi ile ilgili olarak bakanlıktan hastanemize verilmiş kadro yok. Ben bugün bu branşla ilgili doktor bulsam bile bunu hastaneye getiremem çünkü kadro yok” dedi.

“357 DOKTOR HİZMET VERİYOR”

Zonguldak genelinde toplam 335 doktorun hizmet verdiğini bu rakamında normalin üzerinde olduğunu belirten Eren “ Bazı çevrelerin iddia ettiği gibi bir doktor açığı söz konusu değildir. Her ilçede kadrosu bulunan her branşın doktorları mevcuttur. Yeterli midir. Gönül ister ki daha çok doktor hizmet versin. Ama şuanda doktor konusunda genel olarak bir sıkıntımız yok.  Hastanelerimiz % 70 doluluk oranı ile çalışıyor. Mevcut doktor sayımızda hastalara gerekli hizmeti veriyor. Bunun yanında 335 doktorumuzun yanında sadece 5 doktor kadromuz boş bulunmakta.” dedi.

YENİ ATAMALAR YAPILIYOR

Doktor sayımız genel itibari ile yeterli olmasına rağmen bugünden itibaren başlamak üzere yaklaşık 1 ay içinde il genelinde 34 adet doktorun ataması gerçekleşecek. Hastanelerimle ilgili olarak yenileme takviye konusunda çalışmalarımız sürekli olarak devam ediyor. İl genelinde hastanelerimizde vatandaşımızın hizmetinin aksaması gibi bir şey söz konusu değildir. Bunun yanında yine ilimizde bulunan üniversite hastanesinde de yaklaşık 320 sağlık hekimi görev yapmaktadır. Zonguldak ölçeğinde bunlar ciddi rakamlardır”

“YENİ YERİMİZ OLACAK”

“Kendimize ait bir yer konusunda sürekli olarak çalışmalarımız sürüyor. İl sağlık müdürlüğolsun, aile sosyal politikalar müdürlü ve bizim kurumumuz olsun hepimiz kiradayız. Bununla ilgili bir çalışmamız var. Bütün sağlık ile ilgili kurumların bir arada olacağı bir bina yapılacak” dedi.

Yıldırım Yılmaz
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
HURDA 6 yıl önce

sayin eren dr eksik usg cihazi yoook mr 2 haftada okunuyor yaptiklarinizi yikip yeniden yapıyorsunuz idari bina olarak hemşire lojmani eski intaniyeyi yapip idari binayida poliklinik yapıyorsunuz gareziniz vatandaşa mi yoksa idarecilerin huzurunu bozmakmi yoksa kendinizi tatmin etmekmi yada devletin verdiği para fazlami geldi lojmandaki hurdalar fazla gelmişki anlaşilan personelinmi satti kim gözyumdu belli et bakalim haaa birde ayniyatcin saga sola kamyonla hurda olmayan malzemeleri a ti yor muş yada talana dost olarak incelemenizi tavsiye ediyorum bu hesaplar sorulacaği günde gelir zamanaşimi olmaz bu gibi durumlarda tonyali taxici kardeşimize bir soruverin bilgi isterseniz çünkü gece gunduz orada o

Misafir Avatar
BİR ÇALIŞAN 6 yıl önce

evet hastaneler çok verimli çalışıyorlar. kim kimin üstünde kimin eli kimin cebinde belli değil. bu eskiden de böyleydi. şimdi daha fazla. nerde arsızlığı usulsüzlüğü ahlaksızlığı olan var onlara dokunulmaz tam tersine mükafatlandırılırlar. sağlık sistemi Zonguldak da böyle...

Misafir Avatar
alibey 6 yıl önce

rektör bey de yakında o mercimeklerin evinde oturacak solmaz hanım

Misafir Avatar
uzman iç denetçi 6 yıl önce

sayın solmaz hnm.ablacım üniversitede rektör hariç kimsenin elinde müdahele yetkisi yok.rektörde kendi kendine müdahele edecek değil herhalde.rektör yarın öbürsü gün bir suçlanma ihtimaline karşı denetçi arkadaşlarımızı göstermelik gönderiyor bazı yerlere.raporlar tutuluyor ama bir değişiklik yok.bir yönetim düşününki asgari ücret alanlara çok bile kazanıyorlar desin.ama kendi maaş+döneri 20bin tlyi bulmasına rağmen bununla yetinmeyip nerede kanunsuz,hukuksuz iş varsa içinde olsun.
bu davranış tarzıyla iyi adamları kaçırdılar.geri kalanlar zaten niyeti belli olanlar.
i̇şin kısası
rektörün gözü boyandı kulağına pamuk tıkandı.
mahalleye hırsız dadandı.
bakkal görevden alındı
kasabın işine manav çırağı atandı.
muhtar kaymakam dış mihrak diyor.
hırsız yola devam ediyor.
i̇poker suratlı derinden çalan genelsekreter yapıldı.basına yansıyan herşey reklamdan öteye geçmiyor.yani elma dışarıdan çok hoş görünüyor ama içi kurtlu içi boş.

Misafir Avatar
solmaz ünver 6 yıl önce

i̇çdenetçi arkadaş madem fakültede böyle pis işler oluyor.neden müdahele etmiyorsunuz.neden bunları yapanları cezalandırmıyorsunuz.cezalandırmamakla sizde suça ortaklık ediyorsunuz.insanlar neden doğru dürüst yaşamazlar.neden pisliğe bulaşırlar.şimdi okudum rektör bey.yeni bir protokol imzalamış filyosun haritasını çıkartacaklarmış.rektör neden bu pisliklerle uğraşmıyor.bu işten tek bir anlam çıkar rektörde memnun bu ortamdan.eğer üniversiteyi temiz bir yer yapamıyorsa,ozaman bu kadar reklam herşeyi iyi gösterme çabası ama altı bataklık,pislik.bu üniversite edkiden temiz bir üniversiteydi ne hale gelmiş yazık çok yazık.

Misafir Avatar
uzman iç denetçi 6 yıl önce

sayın hasta kabul.öncelikle insanları yanlış bilgilendirmemek gerekir. fakülte hastanesinde hastalara sahte dosya açma yahut varolan,yatan hastaların,ameliyat hastalarının dosyalarını bölme herdaim yapılan yasadışı hem devletten,hemde hastadan çalınan bir işlemdir ve halende yapılmaktadır.mr çekilmemiş hastaya mr çekilmiş gibi göstermek bu işlemlerden sadece birisidir.tc kimlik nosu bilinen bir kişiye sanki hastaneye gelmiş gibi dosya açılıp provizyon alınabilir çünkü provizyon hasta oradamı değilmi diye bakmaz.hastanın muayene olmaya hakkı varmı diye bakar.gerçek işi hasta bakıcıyken mercimeklerin desteğiyle hasta kabule geçirilmiş bir hasta bakıcının yada hasta dosyalarıyla oynama konusunda hertürlü yetkiye sahip bir fatura inceleme hemşiresinin yasadışı işlem yapacağını düşünmez..ama otomasyonlarda insana güvenmek ortaya bazı çıkar ilişkilerinin çıkmasına sebep olur.fakülte hastanesinde varolan otomasyonla her türlü yasadışı işlem fazlasıyla mümkündür.hertürlü sahtekarlık mümkündür

Misafir Avatar
Bir Bilen 6 yıl önce

senden yönetici olmaz kusura bakma, olsa olsa ilmi siyaset yapan bir bürokrat olur. allah aşkına eski intaniyeyi idarecileri sürüp, başhekimlik makamını polklinik yapmak hangi delinin işidir. yazıktır günahtır. her iki tarafıda kırıp geçiridniz. yapılan masrafların birgün biri hesabını sorar inşallah, kul sormazsa rabbim sorar

Misafir Avatar
abbas 6 yıl önce

zonguldak ta olup bitenden haberi yok. bak ben sana doğru bilgiyi vereyim.çocuk endokrin,çocuk nörolog.çocuk göğüs yok.laf salatalığı yapıp halkı yanıltmayın.ayıptır.

banner228

ZBEÜ; halkla ilişkiler ve hasta birimi hizmetlerine...

Haberi Oku