Sağlık:
İl Sağlık Müdürü Güner'den 'hastanelerdeki doluluk oranı' açıklaması...

Zonguldak İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Ertuğrul Güner İl genelinde hastanelerdeki yoğun bakım doluluk oranına dikkat çekerek yazılı bir açıklamada bulundu.

İl genelindeki hastanelerin yoğun bakımında yüzde 100 doluluk oranına ulaştığı yönündeki iddialara açıklık getiren Güner, "İlimiz genelinde yoğun bakım doluluk oranımız bugün itibarıyla yüzde 86’dır. Kamu, üniversite ve özel hastaneler uyumlu bir iş birlikteliğiyle pandemi ile mücadeleyi yürütmekte olup bugüne kadar hiçbir Covid-19 hastası yoğun bakımda yer olmadığı için il dışına sevk edilmek zorunda kalınmamıştır. Vatandaşlarımızın kurallara uyumu ve sağlık çalışanlarımızın öz verisiyle bu salgını en az hasarla atlatacağımıza inancımız tamdır." dedi.

             

İşte Güner'in o açıklaması:


“20 Kasım 2020 tarihinde yerel basın ve ulusal basının internet sitelerinde 'Son dakika: Şehirde koronavirüs pik yaptı! Yoğun bakım üniteleri yüzde 100 doldu...' başlıklı haberde Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Hasan Tosun'un  'Zonguldak genelindeki hastaneler de yoğun bakım üniteleri yüzde 100 doluluk oranı ile çalışmaya başladı' şeklinde açıklamasının olduğu ifade edilmiştir.

               

İlimiz genelinde yoğun bakım doluluk oranımız bugün itibarıyla yüzde 86’dır. İlimiz Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Hasan Tosun Zonguldak Kızılay Şubesinin hastaneye 60.000 adet eldiven bağışı nedeniyle yaptığı teşekkür konuşmasında kamuoyunun Covid-19 pandemisinin hızına dikkat çekmek için  hastanesinde Covid-19 hastaları için ayrılan yoğun bakım yataklarının doluluk oranının yüzde 100 yaklaştığı şeklinde bir açıklama yapmıştır. İl genelinde Covid-19 hastaları için ayırdığımız yatakların doluluk oranı yüzde 100 değildir. Kamu, üniversite ve özel hastaneler uyumlu bir iş birlikteliğiyle pandemi ile mücadeleyi yürütmekte olup bugüne kadar hiçbir Covid-19 hastası yoğun bakımda yer olmadığı için il dışına sevk edilmek zorunda kalınmamıştır. Vatandaşlarımızın kurallara uyumu ve sağlık çalışanlarımızın öz verisiyle bu salgını en az hasarla atlatacağımıza inancımız tamdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" (Haber Merkezi)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

ÇOCUĞUNUZUN ÖNÜNDE TARTIŞMAYIN !

Haberi Oku