Sağlık:
'İlaç Yok, Ameliyatlar İptal”
BEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi, anestezi ilacı Propofol olmadığı için acil ameliyatlar dışındaki tüm ameliyatları iptal etti

“İlaç Yok, Ameliyatlar İptal”

Ülke genelinde üniversite hastanelerinde ekonomik kriz nedeniyle yaşanan ilaç krizi, Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesini de vurdu. Hafta başından itibaren Tıp Fakültesindeki acil ameliyatların hepsi iptal edildi. Ülke genelinde bulunan üniversite hastanelerinde anestezi ilacı olan propofol bulunmadığı için sadece hayati tehlikesi olan kadınlar ve yaralamalı kazalardan gelen hastalar ameliyat ediliyor. 

18 ADET İLAÇ KALDI
Halkın Sesi, Tıp Fakültesi hastanesinde puan itibariyle 18 adet anestezi ilacı kaldığı bilgisine ulaştı. Bu nedenle planlanan tüm ameliyatlar iptal edildi. Öte yandan geri ödemesi 3 yıl gibi bir sürede yapıldığı için kemoterapi ilaçlarını da alamayan Tıp Fakültesi Hastanesi, kanser hastalarını Atatürk Devlet Hastanesine gönderiyor. İlaç depoları, firmaların uzun vadeli ödeme yaptığı için üniversite hastanelerine kemoterapi ilacı vermediğini söylerken, anestezi ilacı propafolün ise yeni bir formunun çıkacağı için, bakanlığın ilaç alımını durdurma kararı aldığını ifade ediyor.
Anahtar Kelimeler
AmeliyatBeü Tıp
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Songül 1 yıl önce

yazık ettiler şu üniversiteye daha neler göreceğiz

Misafir Avatar
kerim 1 yıl önce

bu nasıl bir yönetim. genel sekreter ne iş yapıyor bu işleri neden takip etmiyor.

Misafir Avatar
Ata 1 yıl önce

Onkoloji kapanıyor dermatoloji can çekişiyor. Ameliyatlar yapılamıyor. Diğer servisler ne alemde belli değil. Bu sıkıntı sebebi idari yönetimin en üstünden başlayıp ufak tefek şeyler için ameliyat yapan gözlerini performans hırsı büyümüş doktorlara kadar uzanıyor. Batı Karadenizin sağlık üssü haline gelecek iken sağlık ocağı olma yolunda giden tıp fakültesi hastanesinin bu halini endişe ile takip ediyorum.

Misafir Avatar
Oğuz 1 yıl önce

Bu ne rezillik. Üniversiteyi ne hale getirdiler. Hastane başmüdürü, genel sekreter ne iş yapıyorlar. Rektör neden gereğini yapmıyor. Bu kadar kısa bir sürede üniversite ne kadar kötü bir duruma geldi. Şehrin tek gücünü bitirdiler.

banner228

FAZLA STRES SAÇLARI DÖKÜYOR !

Haberi Oku