Sağlık:
Rahim ağzı kanseri hakkında bilgilendirdiler: 'Erken tanı hayat kurtarır”
ZBEÜ'de rahim ağzı kanseriyle ilgili konferans düzenlendi:

“Erken tanı hayat kurtarır”

 

ZBEÜ’de ‘Ocak Ayı Serviks Kanseri Farkındalık Ayı’ Kapsamında Konferans Verildi.Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği tarafından ‘Ocak Ayı Serviks (Rahim Ağzı) Kanseri Farkındalık Ayı’ kapsamında, sağlık çalışanlarına “‘Rahim Ağzı Kanseri Erken Tanısı Hayat Kurtarır” başlıklı konferans verildi.

 

Doç. Dr. Şebnem Hanioğlu Kargı Konferans Salonu’nda rahim ağzı kanseri ve tedavisi ile bu kanser türüne karşı farkındalığın artırılması amacıyla düzenlenen konferansa, Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı ve Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Bilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Müge Harma ve Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Dr. Anıl Turhan Çakır konuşmacı olarak katıldı.

Erken teşhiste rahim ağzı kanserinden kurtulma oranlarının oldukça yüksek olduğunun belirtildiği konferansta, Prof. Dr. Harma kanserden ve rahim ağzı kanseri taramasının tarihçesinden bilgiler sunarken, Dr. Çakır rahim ağzı kanseri taraması ve HPV aşıları hakkında bilgi verdi.

 

Katılımcılardan gelen soruların cevaplanması ile devam eden konferansın sonunda, Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Aykut Barut tarafından konuşmacı Prof. Dr. Müge Harma ve Dr. Anıl Turhan Çakır’a teşekkür belgesi verildi. (Haber Merkezi)


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Sağlık müdürlüğü ek binada koronavirüs...

Haberi Oku