Sağlık:
SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN HALK YÜRÜYÜŞÜ YAPTILAR

                Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Kilimli İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat“ programı kapsamında, halk yürüyüşü gerçekleştirildi. 

           Kilimli İlçe Sağlık Müdürlüğü’nce ‘sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam’a dikkat çekmek amacıyla Kilimli Sahil Yolu’nda halk yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüş öncesinde İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından sahil yolunda ilk olarak bilgilendirme standı kuruldu. Standı ziyaret eden vatandaşlara sağlık personelleri tarafından konu ile ilgili geniş kapsamlı bilgiler verilip el broşürleri dağıtıldı. Standdaki bilgilendirmenin ardından halk yürüyüşü yapıldı.

         Kilimli sahil yolunda düzenlenen halk yürüyüşünün ardından bir açıklama yapan Kilimli İlçe Sağlık Müdürü Dr. Nalan Güven Aktunç, “Buradaki asıl amacımız toplum sağlığının korunmasıdır. Gelecekte sağlık sistemimiz üzerinde oluşabilecek potansiyel yükün azaltılması için toplumda fiziksel aktivite alışkanlığının ve farkındalığının artırılmasına yönelik etkinlikler düzenliyoruz.  Aynı zamanda 3 - 9 Eylül tarihi Halk Sağlığı Haftası olarak kutlanmaktadır. Halk Sağlığı çalışmaları bireyleri sağlıklı ve üretken bir şekilde tutarak toplumsal gelişmeyi sağlamayı hedeflenmektedir. Birey ve toplum sağlığı için fiziksel aktiviteler de önemlidir. Düzenlemiş olduğumuz bu etkinliğe katkı veren Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yanı sıra Kozlu İlçe Sağlık Müdürü Dr. Sevilen Köktürk ve yürüyüşümüze katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. (Haber merkezi)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Evde sağlık hizmeti alanlara diş tedavisi...

Haberi Oku