Siyasal ganyan hiç durmuyor, Temayül yoklaması fırtınası başladı ilk değerlendirmeler başladı, AK partide başlanılan klasik trajik durum değerlendirmesi sonrası aslen temayül yoklamasından öte Ankara’nın kişisel değerlendirmesi ile sonuçlanacağını bilmeyen yok. İl veya ilçe başkanımı olacaksın temayülde birinci çıkmanın önemi yok Ankara da ki ağabeylerle aran nasıl o önemli. Sonuç da ak parti seçimleri tek aday üstünden olduğundan ikinci aday çıksa da kabul görmüyor ama kabul görmese de yarışa katılma hakkı var tabi umutlu olan umudu olan değerlendirmeli bence.
Herkesin merak ettiği konu Sayın Semih Kahhar beyin adaylık düşüncesi var mı? Kulislerde şu an en önemli konuşulan konu bu sistemdeki yanlışlıklar karşısında çomak sokmak gibi kriterleri olduğundan herkesin işine gelmeyen bir insan Yanlışlık karşısında susmak yerine sitem eden eliyle müdahale etmek isteyen bir insan olduğundan çoğu çevrede kabul görmüyor. Lakin seçimde olsa, olmasa da siyasetin bazen güzel yüzleri temiz insanlara ve de lekeye bulaşmamış heyecan yüklü insanlara ihtiyacı var sayın semih bey bu nispette bir insan. AK parti içinde her seviyede çalışmış emek ve yüreğini koymuş dava adamlığı duruşuna sahip Sayın R.T.E sevdalısı gönül insanı olarak kendini ifade eden semih beyin gündem değerlendirmesi öncesi , Semih Kahhar beyefendiyi  takip eden bir insan olarak şahsen bende uyandırdığı duygu hep olumlu olmuştur Bir şeyler yapmak isteyen bir hareketlilik kazandırmak isteyen bir şahıs olarak değerlendirdim bir sohbetimizde bana şahsen Benim iki gömleğim var biri, bayramlık biri idamlık.    Korkusuzluğunu ve vatan sevgisine dair paylaştığı güzel bir kelime olarak hafızama kazıdım… Siyaset kabul etsek de etmesek de hayatımızı etkiliyor kararlar günlük hayatımızı yaşamımızı davranışlarımızı mutluluk veya huzurumuzu etkilemekledir. Literatürel manada baktığımızda Devrek her zaman kayıplar yaşamış terk edilmiş bir kent durumuna düştü bir şeyler değişir mi dersek belki bu fırsat önümüzdedir ya da değildir. Dünyada her şeye ikinci fırsat verilmiyor ki Devrek gibi güzel şehrimize şans değil garantiye ve umuda ihtiyacı var bir yerden başlamak lazım belki bu başlanması gereken yer burasıdır.
Bir siyasetçi gelecek seçimi, bir devlet adamı gelecek kuşağı düşünür.  Tabi bunlar sadece söz sözden öte bir kurgu değil güzel olduğundan paylaşma ihtiyacı duydum. Ama  “Politikacıların hepsi aynıdır. Önce reform sözü verirler, sonra sözlerini “reforme” ederler.” Politik değerlendirme şekilleri mutlaka hayatımızda ve yaşamımızın kıyısında mevcut. Gerçek siyasetçiler gerçek memleket çatan sevdalıları şehrimiz adına uyku uyumayan her metre karesi için emek sarf eden insanlardır.
Şu asla unutulmamalı Zirvelerde kartallar da bulunur, yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek diğeri ise sürünerek gelmiştir.
    
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228