Politika:
‘Bu sıkışıklıkta festival yapamayız!’

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Karaelmas Ulusla arası Kültür ve Sanat Festivali’nin bu sene Zonguldak’taki ekonomik darlık içerisinde olması nedeniyle şenlik havasında geçeceğini açıkladı.

Gazipaşa Caddesi’ndeki doğalgaz çalışmaları nedeniyle de çok sıkışacaklarını ifade eden Akdemir, bu sıkışıklıkta festival yapmanın pek doğru olmayacağını ileri sürdü. Akdemir “Yerel sanatçılara yer vereceğiz. Çok güzel sesli yerel sanatçılarımız var. Konserler hükümet alanında yapılacak. Lavuar Alanı kullanılmayacak. Bu sene stant açmayacağız” şeklinde bilgi verdi.

“İNŞALLAH BU ŞENLİK ÇALIŞMAMIZI HALKIMIZ BEĞENİR”

“Festival çok büyük, çok kapsamlı bir çalışmadır. Bu sene Kültür Sanat Festivalimizi hem Türkiye’de ki gelişen olaylar içerisindeki özellikle Reyhanlı olaylarındaki hadise bizi bir hayli üzdü. Artı bunun yanında Zonguldak ekonomik darlık içerisinde, kömür ocaklarımızın sıkıntı geçirmesi, özellikle esnafımıza kadar yansıdı. Bu yadsınamaz. Bu yüzden şenlik havası içinde, kültür ve sanat etkinlikleri daha ağırlıklı olacak. Yurt dışından gelecek arkadaşlarımız, dans guruplarımız var, onları ağırlayacağız. Bunun yanında söyleşilerimiz olacak, yerel sanatçılara yer vereceğiz. Çok güzel sesli yerel sanatçılarımız var. Halkımızı onlarla tanıştıracağız, kucaklaştıracağız. Konserler hükümet alanında yapılacak. Lavuar Alanı kullanılmayacak. Bu sene stant açmayacağız. İşi uzamaya çalışıyorlar, bayramdı seyrandı diyerek dozajını kaçırıyorlar. O alanı halkımızın rahat bir şekilde kullanabileceği bir alan haline getireceğiz. Çalışmalar bu şekilde devam edecek. İnşallah bu çalışmamızı halkımız beğenir. Gazipaşa’da doğalgaz çalışmalarımız devam ederken festival yapamayız, çok sıkışmış olacağız.”

(Öznur GÜNEŞ)

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
zonguldaklı 8 yıl önce

doğrusu bu para sıkıntısı içindeki bir belediye festival yapmaz işçiye ödeyin o parayı başkanım

Misafir Avatar
ZEKİ 8 yıl önce

BAŞKANIM AĞZINA SAĞLIK ,Hİ. GEREK YOK ÇUVAL DOLUSU PARAYI SANATÇILARA YEDİRMEYE ,ŞAYET PARANIZ VAR İSE MAHALLE ARALARINA ÇOCUK PARKI ,SOSYAL TESİSLER YAPIN ÇOCUKALRIMIZ İHTİYACI VAR Sİ İYİ BİR İNSANSINIZ SİZDEN ÖNCEKİLER VE SİZİN EKİBİNİZ SUÇLUDUR ZONGULDAKIN BU HALDE OLMASINDA ,,
BİRDE SZİDEN RİCA KADIRGA RAMPASI ZATEN O YOL SORUNLU BİRDE İAMALR VERMİŞSİNİZ HATALR ZİNCİRİ DEVAM EDİYORUM LÜTFEN ONLARI DURURDURN GELECK NESİLLER İÇİN ..

banner228

Keleş, Başkan Alan'ı Tesla ile tiye aldı

Haberi Oku