Politika:
CHP’den ortak açıklama

CHP Zonguldak Belediye Başkan adayının belirlenebilmesi için yeni bir çapraz anket kararı alındığı açıklandı. Bu konuda CHP Zonguldak milletvekili Köktürk’ün meclis bürosundan yapılan Mehmet Haberal, Ali İhsan Köktürk ve Halil Furat imzalı ortak açıklamada şöyle denildi:

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulunca 8 Temmuz 2013 tarihinde başlatılan aday belirleme süreci uyarınca; Zonguldak’taki aday belirleme sürecimiz; pek çok seçim bölgesinde nihai sonuca ulaşmış, geride kalan seçim bölgelerinde de; aday saptama takvimi nihai olarak belirlenmiştir.

Gelinen aşamada; pek çok seçim bölgesinde anketler, bir kısım seçim bölgelerinde de, eğilim yoklaması kararları alınmış, uygulanmış ve tarihleri belirlenmiştir.

Bu kapsamda; Zonguldak Merkez İlçede, gerçekleştirilen anket çalışmasından sonra, kamuoyu eğilimlerinin daha geniş deneklerle, bir kez daha saptanması ve çapraz anket yoluyla önceki anket sonuçlarının yeniden test edilmesi amacıyla, bir çapraz anket kararı alınmıştır.

Çapraz anketin gerçekleştirilmesinden sonra aday adayları arasında yeteri kadar marj bulunması halinde, anket sonucuna göre karar verilmesi, adaylara yönelik eğilimin yakın çıkması halinde, yakın çıkan adaylar arasında eğilim yoklaması yapılması görüşü Genel Merkez Seçim Komisyonuna ve CHP Merkez Yönetim Kuruluna; Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekillerinin, CHP Zonguldak İl Başkanının ve CHP Zonguldak İl Yönetim Kurulunun ortak kararı olarak iletilmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri ve Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Örgütleri olarak halkımızın iradesine Cumhuriyet halk Partisi örgütlerimizin gücüne yürekten inanıyoruz.

Zonguldak’ta tüm seçim bölgelerinde seçimleri alarak, tüm Zonguldak’ta yeni bir sayfa açmakta ve halkımıza karşı sorumluluklarımızı yerine getirmekte kararlıyız…

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Ünal Savaş 7 yıl önce

CHP KDZ. EREĞLİ'Yİ ADAY BELİRLEME SÜRECİNİN DIŞINDA TUTAMAZ...!!!

SAYIN HABERAL, SAYIN KÖKTÜRK, SAYIN FURAT; KDZ. EREĞLİ'YE BAĞLI KÜÇÜCÜK GÜLÜÇ BELDESİNDE BİLE ADAY BELİRLEME SÜRECİNİ İŞLETEREK HALKIN TERCİHLERİNİ DİKKATE ALDIĞINIZ BİR SEÇİM SÜRECİNDE, KDZ. EREĞLİ'DE ADAY BELİRLEME SÜRECİNİ İŞLETMEMENİZ, ÇAĞDAŞ, EŞİTLİKÇİ VE KATILIMCI DEMOKRASİYİ ÖZÜMSEDİĞİNİ HEMEN HER FIRSATTA DİLE GETİREN CHP'YE HİÇ YAKIŞMAMAKTADIR.

KDZ. EREĞLİ'Yİ ADAY BELİRLEME SÜRECİNİN DIŞINDA ASLA TUTAMAZSINIZ. DEMOKRASİ İLE YÖNETİLEN CUMHURİYETİMİZİN EN BAŞTA GELEN TEMEL İLKESİ “HALKIN KENDİ KENDİSİNİ YÖNETMESİDİR.” CHP KDZ. EREĞLİ’Yİ ADAY BELİRLEME SÜRECİNİN DIŞINDA TUTARAK DEMOKRASİ VE PARTİ İÇİ DEMOKRASİ KAVRAMINI YOK SAYMAKTADIR. KDZ EREĞLİ HALKININ VE CHP'NİN PARTİ İÇİ KATILIMCI DEMOKRASİYE HİÇ Mİ? İHTİYACI YOKTUR. CHP KDZ. EREĞLİ'DE KENDİ PARTİSİNDEN OLAN BİR ALTERNATİF BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI VEYA ADAY ADAYLARI ÇIKARMAKTAN NEDEN VE NİÇİN BU KADAR ACİZDİR. ALTERNATİF BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI VEYA ADAYLARI ORTAYA ÇIKARTAMAYAN KDZ. EREĞLİ CHP'Yİ BU KADAR ACİZ DURUMA DÜŞÜRENLERDEN NEDEN VE NİÇİN HİÇBİR HESAP SORULMAMAKTADIR.

20 YILDIR TEK ADAM ZİHNİYETİYLE VE ZULMÜYLE YÖNETİLEN KDZ. EREĞLİ'DE NEDEN VE NİÇİN ALTERNATİF ADAY ADAYLARINA FIRSAT VERİLMEMEKTEDİR, BU ADAYLARA YÖNELİK OLARAK ANKET, ÖN SEÇİM VE EĞİLİM YOKLAMASI NEDEN VE NİÇİN YAPILMAMAKTADIR. TEK ADAY ADAYLI BİR SEÇİM SÜRECİ ANCAK DİKTATÖRLÜKLE VE DESPOT REJİMLERLE YÖNETİLEN ÜLKELERDE VARDIR. BÖYLESİ BİR SEÇİM SÜRECECİNİN NE KDZ. EREĞLİ’YE, NE DE CHP’YE KAZANDIRACAĞI BİR ŞEY YOKTUR. NEREDE KALDI, CHP'NİN ÇAĞDAŞ, EŞİTLİKÇİ VE KATILIMCI DEMOKRASİ SAVUNUCULUĞU VE ALTI OK İLKELERİ. YETER ARTIK. KDZ. EREĞLİ DEĞİŞİM İSTİYOR VE TEK ADAM ZİHNİYETİNE VE ZULMÜNE ARTIK BİR SON VERMEYİ İSTİYOR. KDZ. EREĞLİ ARTIK YETMİŞLİK KİŞİLERLE YÖNETİLMEK İSTEMİYOR. LÜTFEN BU ÇIĞLIĞI DUYUNUZ ARTIK. ŞUNU ASLA UNUTMAYINIZ Kİ; KDZ. EREĞLİ’Yİ BU “TEK ADAMLIK” ZİHNİYETİNE VE ZULMÜNE MAHKÛM EDENLERİ, KDZ. EREĞLİ HALKI ASLA VE ASLA HİÇ AFFETMEYECEKTİR.

SAYIN HABERAL, SAYIN KÖKTÜRK, SAYIN FURAT ŞUNU DA ASLA UNUTMAYINIZ Kİ; ÇAĞDAŞ DEMOKRASİNİN GEREĞİ OLARAK BU HALKI MUHALEFETSİZ BIRAKMAK, MEVCUT İKTİDARA ALTERNATİFSİZ BIRAKMAK, TEK PARTİ İKTİDARLARINA MAHKÛM ETMEK VİCDANSIZLIKTAN DA ÖTE BU HALKA İHANETTİR, BU HALKA ZULÜMDÜR. BU HALKA YAPILABİLECEK EN BÜYÜK KÖTÜLÜKTÜR.

SAYGILARIMLA

KENTİNE DEĞİL, KENDİNE ADAY ADAYI OLAN; KARTVİZİT BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARINA HAYIR, HAYIR, HAYIR
https://twitter.com/unalsavas60
https://www.facebook.com/!/unal.savas.56
Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, Kalite gönüllüsü

banner228

SİYASİ NEZAKETSİZLİK!

Haberi Oku