Politika:
TOPTAN'A YUMURTALI PROTESTO

Bülent Ecevit Üniversitesi(BEÜ) Uluslar arası İşbirliği ve Diyalog Öğrenci Topluluğu’nun(UİD) düzenlemiş olduğu ‘Geleceğin Şekillenmesinde gençliği Rolü’ konulu söyleşiye konuşmacı olarak katılan AKP Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan’a yumurtalı protesto gerçekleştirildi.

Toptan’ın konuşması sırasında sözünü keserek konuşan Öğrenci Kolektifli öğrenci S.A  “Sabahtan beri sizi dinliyoruz. Buraya sizi getirirken kimse bize bir şey sormadı. Üniversiteleri şirket haline getiren AKP zihniyetine karşıyız. Burada sizi istemiyoruz. Üniversitenin gerçek sahipleri öğrencilerdir. Öğrenci Kolektifleri olarak bugün üniversitemize gelen bütün AKP Bakanlarına, AKP uşaklarına her zaman cevabımız yumurta olacaktır” diyerek Toptan’a yumurta fırlattı. Toptan’ı ıskalayan yumurta yere düştü.

TOPTAN’IN ÇIKIŞINDA ÖĞRENCİLER YEMEKHANEYE KİLİTLENDİ

Salonda öncelikle Toptan’ın korumalarının müdahele ettiği öğrenciyi üniversitenin güvenlik görevlileri bahçenin en uzak yerine götürdüler. Olayın ardından konferans Toptan’ın konuşmasıyla olaysız devam ederken öğrencilerin sorularını yanıtladı. Konferans sonunda AKP Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Akbaş, dışarıda bekleyen Öğrenci Kolektifi üyelerinin yanına giderek “Sayın Bakanımız sizden şikayetçi değil, size herhangi bir müdahelede bulunulmayacak. Ama siz de sakin olmazsanız gereğini yaparız” şeklinde öğrencilerle konuşmaya çalıştı. Öğrenciler, AKP Gençlik Kolları Başkanı Akbaş’ı dinlemeyip ‘AKP defol, üniversiteler bizimdir’ sloganlar atmaya başlayınca güvenlikler öğrencileri yakında bulunan yemekhaneye doğru sürüklemeye başladı. Güvenlik, sakinleşmesi güç olan öğrencileri, Toptan üniversiteden gidene kadar yemekhanede kilitli tuttu.

Toptan’ın, kendisine yumurta fırlatan öğrenciden şikayetçi olmadığı bildirilirken, yemekhanede kilitli bulunan öğrencilere el sallayarak üniversiteden  ayrıldı.

(Öznur GÜNEŞ)

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
orçun şenol 7 yıl önce

sezarın hakkı sezara

Misafir Avatar
sizden biri 7 yıl önce

cesur kızmış...

banner228

"KİRLİ HESAPLARIN ALT ÜST OLDUĞU GÜN"

Haberi Oku