Tren çalışmıyor,
Limanın vatandaşa hayrı yok,
Havaalanı ise malumunuz…
Hükümet cemaatsiz camilere para pompalarken, milyonlarca kişinin kullanacağı tüneller günde bir santim bile ilerlemiyor!
Kentte yeni bir gelişmenin, yatırımın ve halkın faydalanabileceği sosyal tesislerin adı bile geçmiyor,
Lavuar alanı n’oldi?
“Toki yapacak” denmişti üç yıl önce, biz de “Hayır TOKİ vazgeçti” yazmıştık ta Belediye meclisinde AKP’li bir üye “uyduruyor” demişti… N’oldi?
Başkanlık sisteminin bize yaramadığı konuşuluyor, parlamenter sisteme dönüş için yoklama macunu çekiyorlar, çekenler arasında AKP’liler var…
Neden?
AKP milletvekillerini takan yok da ondan!
Bakana çıkamıyorlar, bakan yardımcısı da sallıyor bunları…
Cumhurbaşkanından randevu alıp da bu garip Zonguldak’ın derdini sarayda dile getirebilmiş vekil var mı, Haaaaa?
Genel müdürler vs. yatırımcı hangi makam varsa “ha…ha…” deyip yolluyor vekilleri, sorun kendilerine herhangi bir aksaklığı gidermek için kendilerine gün ay yıl sözü vermiş herhangi bir makam var mı?
Yok!
Hep “inşallah, inşallah…”
Ya da “sözünü aldık” palavraları…
Söz vermeyle olmuyor bu işler beyler, elinizde senet var mı senet?
Lafla peynir gemisi yürümüyor…
İşte bu nedenle iktidar vekilleri eski güçlerine kavuşmak istiyorlar, çünkü hâlihazır durumda ne icraat yapabiliyorlar ne de aksamaları eleştirebiliyorlar. Bir eleştirmeye kalksalar ya da “şu makam,bu makam çalışmıyor” filan deseler önce kendileri gider, sonra o makamlar, bunu çok iyi biliyorlar.
Aksamaları dile getiren ise muhalefet vekilleri, onun için işte o makamlar AKP’li vekillerden değil de CHP’li, İYİ Partili vekillerden çekiniyorlar. Ne isterlerse yapıyorlar, yoksa basına manşet, İnanmayan araştırsın…
Pekin’apıyor sabahtan akşama bizim AKP’li vekiller?
Hadi ben söylemeyeyim, siz tahmin edin…
Yıllardır bir çivisi bile bu kente nasip olmayan AKP’ye oy verenlere sorun isterseniz, bakın neler duyacaksınız neler…
Aklıma takılan bir de şu konu var:
AKP kongrelerinde maske mesafe uygulaması yok,
Corona önlemleri yok,
Bunları soruşturan yok ve bu kongreler gün boyu sürüyoooor,
Pekiiiiii,
29 Mayıs’taki Şampiyonlar lige final maçı İstanbul Atatürk Olimpiyat stadyumunda yapılacak… Dün İngiliz basınında Devler Ligi finaliyle ilgili bir özel haber çıktı. Daily Mail'in haberine göre 29 Mayıs'taki Şampiyonlar Ligi final maçı 76 bin kapasiteli Atatürk Olimpiyat Stadı'nda %50 seyirci kapasitesiyle oynanacak.
Daily Mail'in haberinde TFF-UEFA-Türk Hükümeti üçgenindeki görüşmelerin devam ettiği, finalin öncelikli %50 kapasiteyle oynatılmak istendiği ancak en kötü ihtimalle %30 kapasiteli seyircinin tribünleri doldurmasına kesin gözle bakıldığı belirtildi.
Şampiyonlar Ligi finaline seyirci alımıyla ilgili son karar %30 kapasite olursa finali 22 bin 500 kişi tribünden takip edebilecek. Kararın %50 kapasite olması halinde ise dev mücadeleyi 37 bin 500 kişi izleyebilecek.
Şimdi soralım bakalım;
Gün boyu süren AKP kongrelerinin ekonomiye hiçbir katkısı olmadığı halde hükümet tüm salonların doldurulmasına izin verirken,
Birkaç saat sürmesi gereken dev bir final mücadelesi neden yarı ya da üçte bir kapasiteli?
Kaldı ki böyle bir organizasyon ekonomiye de milyar dolarlar kazandırıyor…
Hadi bakalım kolay gelsin. : )))))
    
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228