FLAŞ HABER
BAYAN GÜREŞ TAKIMI KURULDU

 

Yayla Spor Kulübü Başkanı Utku Duman ve Güreş antrenörü Murat Çakır, Zonguldak’ta ilk kez bayan güreş takımı kurdu… Duman ve Çakır, 2 3 yıl içerisinde Bayan güreş takımını Uluslar arası şampiyonalarda söz sahibi olmasını hedefliyor.

2005 yılında kurulan Yayla Spor Kulübünde mevcut Başkan Ahmet Bozdemir, yerini tecrübeli atletizm antrenörü Utku Dumana bıraktı… Yayla Spor Kulübü Başkanı ve aynı zamanda milli atletizm antrenörü Utku Duman, yeni bir yapılan içerisine girerek, atletizm branşının ardından, güreş branşını da bünyesine kattı.

Gençlik Spor İl Müdürlüğünde görev yapan tecrübeli güreş antrenörü Murat Çakır ile çalışmaya başlayan Başkan Duman, geçtiğimiz günlerde güreş branşını yaygınlaştırmak amacıyla, sporcu fabrikasında 2007, 2008 doğumlu 600 öğrenci arasında yetenek testi yaptı. Yapılan test sonucunda yetenekli, görülen 20 kız öğrenci ve 3 erkek öğrenciyi güreş branşına yönlendirildi. Deneyimli güreş antrenörü Murat Çakır ve Başkan Utku Duman kolları sıvayarak Zonguldak’ta ilk kez bir güreş kız takımı oluşturdu.  Güreş antrenörü Murat Çakır yönetiminde çalışmalara başlayan kız takımı, yeni sezon da yapılacak olan şampiyonalarda Yayla Spor Kulübü adına ter dökecek.

Duman; ‘’2 3 yıl içerisinde Yayla Spor Kulübü güreş branşında Türkiye’de söz sahibi olcak’’

Yayla Spor Kulübü Başkanı Utku Duman, ‘’2005 yılında açılan Yayla Spor Kulübünün başkanlığına geçtim ben. Gençlik Spor İl Müdürlüğü güreş antrenörü Murat Çakır hocamızla sene başında bir planlama yaptık. Bayan güreşi ile ilgili bir çalışma başlattık. 600 öğrenci arasında seçtiğimiz 20 kız öğrenciyle çalışmalara başladık. Bunlarla ilgili planlama yaparak Yayla Spor Kulübü adına güreş kız takımı kurduk. Bununla ilgili çalışmalarımızın da sonuçlarını almaya başladık. Özellikle bayan güreşte Türkiye’de eksiklik olduğu Murat hocamızla konuştuk. Uluslar arası derece alan Yasemin Adan Dünya ikincisi oldu. İnanıyorum 2 3 yıl içinde Yayla Spor Kulübü Murat hocamızın çalışmaları sonucunda Türkiye’de ses sahibi olacak.

Emre Can BAYRAM

 

 

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

Amatör futbol 1 dakika durdu...

Haberi Oku