'Beni satın alacak para daha basılmadı”

 

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, deplasmanda 4-3 kaybedilen Fethiyespor maçını değerlendirdi.  

Başkan Süleyman Caner,  maçın satıldığı iddia edenlere, kendisini satın alacak paranın dünya da olmadığını söyleyerek cevap verdi.

“Tekme tokatla saldırdılar”

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, Fethiyespor taraftarlarının oyunculara tekme tokatla saldırdıklarını söyleyerek, “Keçiörengücüspor maçında Bir kenetlenme yaşadık. Muhakkak 3 puan gözüyle bakarken berabere sonuçlandı. Ama ondan sonra ki maçlarımızı kayıpsız şekilde atlatırsak play off şansımız rakiplerin puan kaybetmesiyle devam eder inancıyla futbolcularımızla birliktelik yaptık. Onlarda bu işin farkındalar. Fethiyespor maçına öyle hazırlandılar. Fethiye gittiğimizde gördüğümüz tabloda, tabi ki küme düşme mücadelesi veriyorlar. Maça çok önem vermişler. Sokaklarda ki bilbordlarda, “kalbimiz kenetlendi” gibi destek bilbordları vardı. Biz bunların hepsini bir kenara koyduk. Bizim amacımız play off’a devam etmek için maçtan alacağımız 3 puan. Futbolcularımız inanmış vaziyetteydi. Sahaya öyle çıktık. İyi başladık. İlk yarı 1-0 sona erdi. İlk yarı daha farklıda bitebilirdi. Kaçırdığımız gollerle. Soyunma odasına girerken her şeyi tertiplemişler. Güvenlik görevlilerine verilen talimatlar soyunma koridorların taraftar sokulmuş. Futbolcularımıza temek ve tokatla saldırdılar. Özellikle Selçuk’a saldırı düzenlediler. Soyunma odasının koridoru karıştı. Bu yapılan yanlışa yönetimimiz dik durdular. Epey bir mücadele verdik. Gözlemcisini temsilcisini çağırdık olaylarını anlattık. Yapılanlarını gördüler. Bu yapılanlar görmezden gelmiş gibi soyunma odasının camından içeri girmeye çalıştılar. “

“15 dakikalık rehavet skoru bu hale getirdi”

On beş dakikalık bir rehavet sonucu bu golleri yediklerini ifade eden Başkan Caner, “Ama devre arası bu yapılan hareketlerden çocuklar zaten inançlıydılar daha çok motive oldular. Kendilerini yapılan bu sözlü ve filli saldırı neticisi maçı alacakları konusunda bize söz verdiler. O inançlı çıktılar maça. Maç 3-0’a geldi. Rakip 3-0’dan sonra çözülmeyi beklerken çözülme bizde olmaya başladı. Hatta rakip seyircileri tribünleri terk etmeye başladı. Bize 3-0 vermiş olduğu rehavet bizde maalesef hiç istenmeyen 4 golü getirdi. Bu rehaveti yaşamasaydık bu 4 golü görmezdin. Özellikle orta sahayı rahatlıkla geçtiler. Defansta yapılan hatalar. Kaleci Osman kardeşimiz elinden geleni yaptı ama kurtardığı pozisyonları tamamlayamayınca basit golleri gördük. 100 defa Fethiyespor’la maç yapalım 100 defa Fethiyespor’u yeneriz. Akıl ve mantık kurallarını aykırı bir maç. 15 dakikalık bir rehavet skoru ne hale getirdi” şeklinde konuştu.

 

“Beni satın alacak para daha basılmadı”

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, kendisini satın alacak paranın dünya da olmadığını söyleyerek, “Biz 4 senedir bu takımın başında görev yapıyoruz. Biz göreve geldiğimizde bu takım Bölgesel Amatör Ligindeydi. Herkes buna şahit. En büyük şahidi sizlersiniz. Ben göreve geldiğimden beri hiçbir zaman sizi yanımdan ayırmadım. Sizlerden de ayrılmadım. Beraber bu günlere geldik. Her türlü etkinliğimiz beraber yaptık. Burada en büyük şahidi sizler olmalısınız. Bu kulübün o pozisyondan bu pozisyona getiren yönetim ve Vali ile el ele vererek bu günlere getirdik. İmkansızlıklara rağmen bu kulübü ikinci lige çıkaran başkanı imkansızlıklara rağmen play off şansı arayan ve motive ederken maç satması ne demek? Ben maç satacağım para alacam teknik direktör para alacak futbolcular para alacak bunu diyen kansızdır.Zonguldaklı da değildir. Onun kanını gitsinler tahlil etsinler. Onun kanının hangi milletten olduğuna baksınlar. Bende maç satacak adam değilim. Öyle bir adamda bulamazlar. Beni satın alacak parayı dünya da bastıramazlar. Uzaya gitsinler. Beni satın alacak para daha basılmadı. Bu yorumu yapanlar fırsatçılar. Bu takım düşer diyen zihniyetler yapar bunu ancak.  Ellerini ceplerine atmayan acizler. 3-0 dan sonra futbolcular niye maç satsınlar. Böyle bir şey var mı? Kendileri oynuyorlarsa ayrı bir şey“dedi.

Kanıt ve belgesine getirsinler ben o işi adliyeye bırakmam”

Maçın satıldığını iddia edenlerin kanıt ve belgeyle yorum yapmasını söyleyen Başkan Caner, “Benim çocuklarım Erzurumspor’u, Amedspor’u ve Anadolu Üsküdarspor’u yenen bu çocuklar. Ben çok paralar vermiyorum bu çocuklara. Buna rağmen onlar el ele veriyorlar. Yürekleri ile Zonguldak’ın adını duyurmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu çocuklar hiçbir şekilde maç satmaz. Hepsine kefilim. Maç sattı diyen kendinden şüphe etsin. Maç 3-0 bitseydi ne olacaktı. Herkes bir laf konuşurken bin defa düşünsün. Bana ispatını delili belgesini getirsinler ben o işi adliyeye de bırakmam. 1800 km arabayla yol gittim. Her tarafım yara bere içerisinde. Hangi Allahsız, hangi kitapsız, hangi dinsiz maç sattı diyorsa o laflarını kendisine iade ediyorum. Herkes ayağını denk alsın.”

“Zonguldakspor’un zerresini satarsam şerefsizim”

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, hala şokun etkisinde olduğunu ifade ederek, “ Bu takım ne bütçeyle nereye geldi. 10 yıl sonra gelen ikinci ligde küme düşmeyi halletmişiz. Play off’u yakalamak için uğraşıyoruz. Niye gol attılar bu çocuklar. Fantezimi yaptılar. Çocukları filli saldırı olunca  ikinci yarı maç kenarında seyrettim maçı. Ben bunu şokunu hala atlamadım. Kendime gelemiyorum. 3-0’dan 10 dakika 4 golün şokunu hala atlatamıyorum. Bunun teknik konularını teknik kaptan ve hocalarla bir röportaj yapın dinleyin. Teknik konularını ben bilmem. Bu maçta hiç bir şey yok. İlk golü yememiz orta sahanın olmaması hatalar ve sonuç böyle oldu. Millet ikinci ligde kalmak için neler yapıyor?, Bu çocuklar emeğini karalayacak kadar manya mı? Bunların annesi kardeşi çocuğu yok mu? Bunlar o zaman nasıl Zonguldak’a gelecek. İnsan kendi memleketinin değerini nasıl satar. Öyle bir para var mı ? Zonguldak’ın değerini markasını satın alacak bir para varmı. Fethiye’nin tamamını getirsinler bana. Ben bu Zonguldakspor’un zerresini satarsam şerefsizim. İspatlamayan şerefsizdir ”dedi.  

“Resmen takla attık”

Başkan Caner, Zonguldak’ın değerine sahip çıkılmasını isteyerek, “Kimse bu çocuklara laf edemez.  Hepsi özveri ile mücadele ediyorlar. Yazıklar olsun. İnsanın aklına gelmez böyle bir şey. Teknik direktör ve hocalarla bu rehavetin nasıl geldiği röportaj yaparsınız. Ben işimiz gücümü bıraktım Zonguldak’ın yedisinden yetmişine herkesin yüzünü güldürmeye uğraşıyorum. Bunu Çanakkale’de ve Ankara’da gördük. Kentimizde bir Vali Ali Kaban’la bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Herkes elini vicdanını koysun. SMS kampanyası yaptık. 250 kişi destek verdi. Takvim kampanyası yaptım 2 bini elimizde kaldı. Store yaptık destek yok. Ondan sonra böyle şöyle konuşuyorlar. Siz bu takımın neresindesiniz. Resmen takla attık. Bu kaza. Satıldı da bu para nerede?Kim aldı bu parayı? Zonguldak değerlerine sahip çıkması gerek. Futbolcular bugün varsa yarın giderler. Bu çocuklar eli kırıldı oynadılar. Kimse Allahsız kitapsızlık yapmasınlar” dedi.  

Emre Can BAYRAM

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

İçinde ukte kaldı, çocuklarını güreşçi...

Haberi Oku