BİTTİ BURAYA KADAR

Göreve geldiği 2011 yılında kendilerine 10 yıllık hedef koyan Zonguldak Kömürspor Başkanı Salih Demir teslim bayrağını çektiğini spor kamuoyuna duyurdu. Demir, yaptığı yazılı açıklamada yönetimin ekonomik olarak tıkanma noktasına gelindiğinden dolayı yeni sezonda beklentileri karşılayacak bir takım oluşturmanın olanaksızlığından dem vurarak istifa ettikleri söyledi. Kırmızı-lacivertliler bu kararla 15 gün içinde olağanüstü genel kurur yaparak takımı yeni yönetime devredecek.

 

*************

 

***********************

Son yıllarda ki en büyük hayal kırıklığını kaçan şampiyonlukla yaşayan Zonguldak,  bir hayal kırıklığı da dün yaşadı. 2011 yılında göreve gelen ve bu süreçten itibaren kendilerine 10 yıllık hedef koyarak profesyonel ligi vadeden Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Salih Demir, istifa ettiğini spor kamuoyu ile paylaştı.

Geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Ligde şampiyonluğu son maçta Adliyespor’a kaptıran Zonguldak Kömürspor’da son birkaç günde yaşan gelişmeler gündeme bomba gibi düşmüştü. İddialara göre Zonguldak Kömürspor onursal başkanı Erdoğan Demir, Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız’dan yeni sezon öncesi destek istemiş, Ayyıldız’ın da olumsuz cevap vermesi üzerine yönetim toplu halde istifa kararı almıştı.

 

İşte Demir’in açıklaması

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Salih Demir, basında da çıkan bu iddialara açıklık getirdi.  Demir yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi; Zonguldak Kömürspor’u Türk futbol camiasında layık olduğu yere taşıyarak, gerek Zonguldak’ta, gerekse şehir dışı ve yurt dışında yaşayan hemşerilerimizi spor heyecanı etrafında bütünleştirmek amacıyla iki sezon önce göreve başladığımız malumunuzdur. Yönetim olarak iki sezon boyunca; maddi kaynaklarımızı seferber etmenin yanı sıra, mesaimizi ve ilişkilerimizi de sonuna kadar kullanarak koyduğumuz hedefe ulaşmak yolunda iyi niyetli ve özverili bir çalışmanın içinde olduk. Bu süreçte; stadyumlara gelerek sonuna kadar yanımızda olan taraftarımızın, olumlu tutumlarıyla manevi desteğini esirgemeyen hemşerilerimizin ilgisini görmek onuruna eriştik. Tesisleşme, Kurumsallaşma ve camiayı toparlama konusunda önemli mesafeler almamıza rağmen, sürdürülebilir ekonomik kaynak yaratma konusunda gelişme kaydedilemediği ortadadır.  Kulüp giderlerinin neredeyse tamamını cepten karşılayan Yönetim Kurulumuzun ağırlığının madencilik sektöründen olması ve bu sektörün de tarihinin en ağır krizlerinden biriyle karşı karşıya bulunması, ekonomik olarak tıkanma noktasına gelmemize sebep olmuştur. Bu şartlarda mevcut yönetim ve güncel imkânlarla yeni sezonda beklentileri karşılayacak bir takım oluşturmamız olanaksızdır. İki yıldır gururla taşımaya gayret ettiğimiz bu onurlu bayrağı devralmak isteyen değerli hemşerilerimizin her konuda önünü açmayı, oluşmuş fiziki ve kurumsal alt yapıyı aktarmayı ve manevi desteğimizi sürdürmeyi taahhüt ediyoruz. Futbol sezon takvimi hesaba katıldığında; Zonguldaklılar olarak çözüm yaratmak konusunda vaktimizin kısıtlı olduğunu hatırlatıyor, sorumluluk almak noktasında olan tüm çevreleri göreve davet ediyoruz.”

Demir ayrıca, basında çıkan Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız ile görüştüğü iddiaları yalanlayarak, “Ne ben ne de ağabeyim Erdoğan Demir Sayın Valimizle destek konusunda bir görüşme yapmadık. Sayın Valimiz geçen sezon Zonguldak Kömürspor için elinden geleni yapmıştır. Geçen sene gruptan çıkamayışımızın sebepleri bellidir” dedi.                                                                                  

İstifanın ardından yönetim kurulunun 15 gün içinde olağan genel kurul kararı alacağı ve takımı yeni yönetime teslim edeceği bekleniyor

 

Eren ARSLANYILMAZ

 

 

***Salih Demir yaptığı açıklamada takımı yeni yönetime teslim edeceklerini söyledi

 

****Zonguldak’ta futbol gündeminin bir numaralı konusu haline gelen istifanın gerekçesi açıklandı. Sebep ekonomik kriz….

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Elmas, 24 Erzincan hazırlıklarına başladı

Haberi Oku