Elinizi vicdanınıza koyun
On Temmuzspor Kulüp Başkanı Olcay Can, İkinci başkan Şaban Yeten, Yönetim kurulu üyeleri, Nazmi Özden, Muhittin Açıkgöz bugün Kent Otel’de spor kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Kulüp Başkanı Olcay Can, ilk yarı da hakemlerin haksız tutumlarından ve yanlış kararlar vererek takımlarına zarar vermesinden dert yandı. Başkan Olcay Can,İl Hakem Kuruluna seslenerek, “Buradan İl Hakem Kuruluna şunu söylemek istiyorum; burası paralı lig sermaye harcanıyor. Diğerler bazı takımlar kurum takımlarıdır. Ama biz mahalle takımıyız. Hakemlerin elini vicdanını koymasını istiyoruz. Bütün hepsine söylüyorum, bundan sonra maçlarımızı kamera kaydına alarak gerekli yerlere göndereceğiz. Herkes ayağını denk alsın ”dedi. 
“BİRÇOK MAÇIN KADERİYLE OYNANDI” 
Ontemmuzspor Kulüp Başkanı Olcay Can, hakemlerin yanlış kararlar vererek maçın kaderini değiştirdiklerini söyleyerek, “1’inci hafta da ki Kilimli Belediyespor maçında, Kilimspor kaptanı Hakan Alkan’ın maç içerisinde sürekli hakemle oynayarak kararlarını etkilemiştir. Üçüncü hafta da 88’inci dakika da yediğimiz golün net of sayt olması ve maç bitiminde bunu hakemin üzülerek bize iletmesi. 5’inci hafta da Alaplı Belediyespor maçında performansı düşen hakemin oyuncumuza haksız yere kırmızı kart vererek ihraç etmesi saha içerisinde küfür eden oyuncuya kart çıkarılmaması ve uyarılmaması. Maçta saha komiserinin yanlı tutumları ve tahrik etmesini şiddetle kınıyorum. Alaplı Belediyespor ve On Temmuzspor’u teknik heyeti ve yöneticileri olayların büyümemesine engel oldukları için teşekkür ederiz. 7’inci hafta da Zonguldak Belediyespor maçında rakibimizin oyuncumuz Osman’a yaptığı tahrik nedeniyle çıkan kartla 5 maç ceza verilmesini kınıyorum. Altıncı hafta da Devrek Belediyespor maçında oyuncumuza yapılan net faulu görmeyen yan hakemin orta hakemi yanlış yönlendirmesinden dolayı yediğimiz gol. 8’inci hafta da ise İhsaniyespor maçının kötü yönetilerek ve net penaltı verilmedi. 11’inci hafta da hakemin Bayatspor maçının kritik anında oyuncumuz Yasin’e kimsenin anlam veremediği kırmızı kart göstererek 5 maç ceza verildi. Bunun gibi bir çok maçın kaderiyle oynandı” dedi.
 “İL HAKEM KURULU 11 MAÇTA, 1 KLASMAN HAKEMİ MAÇA ATADI” 
Başkan Olcay Can, ilk yarı boyunca oynadıkları maçlarda sadece 1 klasman hakeminin maça atandığını ifade ederek, “Oyuncumuz hakeme sözlü ya da filli bir şekilde müdahale de bulunmamıştır. Bunlardan dolayı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonun kendi üyelerine sahip çıkması, gerekli durumlarda hizmetinde bulunduğumuz Amatör Spor Kulüpleri Federasyonun önümüze geçerek müdahale de bulundu. Hakem Kurulunun Süper Deplasmanlı ligde yani para ligde kaç tane klasman hakemi görevlendirdi. 11 maçta sadece 1 kez klasman hakemi göndererek lige ne kadar önem verdiğini göstermiştir. Hakem Derneği ise sadece üyelerine mazhup görerek ve kendi yerlerinde ki konumlarını korumak için diğer hakemlere ilişki içerisinde olmayarak takip etmemektedir. Disiplin Kurulu ise en son kavgaların ulusal boyuta döküldüğü Kilimli Devrek maçında 15 oyuncunun birbirine girdiği maçta her iki takımda 1 oyuncuya kırmızı kart verildi. Bizim oyuncularımız kavga etmedikleri halde nasıl 5 maç aldıklarını açıklanmasını istiyoruz. Bur dan il hakem kuruluna şunu söylemek istiyorum, burası paralı lig sermaye harcanıyor. Diğerleri kurum takımlarıdır biz mahalle takımıyız, hakemlerin elini vicdanını koymasını istiyoruz. Bundan sonra maçlarımızı kamera kaydına alarak gerekli yerlere göndereceğiz. Herkes ayağını denk alsın.” Emre Can BAYRAM
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

YERLİ HOCA HER ZAMAN AVANTAJDIR
Yuvası olarak ördüğü Zonguldakspor hakkındaki düşüncelerini belirten kaptan, 10 yıllık geçmişe bakıldığında,...

Haberi Oku