FORMA JESTİ

 Galatasaraylı kaleci Eray İşcan’dan genç oyuncu Işıkcan Çabukcu’ya imzalı forma…

FORMA JESTİ

Galatasaray’ın Zonguldaklı file bekçisi Eray İşcan, İbrahim Barutçu adlı vatandaşın, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve  spora yönlendirmek amacıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesine destek oldu. Eray bu kapsamda  imzalı formasını yine İbrahim Barutçu aracılığıyla Işıkcan Çabukcu’ya gönderdi.

 -----------------------

Zonguldak’ın Kilimli İlçesinde Türkiye Taş Kömürü’nde şoförlük yapan İbrahim Barutçu, Karadon mahallesindeki gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spora yönlendirmek amacıyla sosyal sorumluluk projelerine başladı. Barutçu, proje kapsamında ilk olarak Zonguldak’ın Türk futboluna kazandırdığı  Galatasaray’da forma giyen milli kaleci Eray İşcan’la görüşerek, genç oyuncu Işıkcan Çabukcu için imzalı forma istedi. Galatasaray’da  Muslere ve Cenk Gönen2in ardından 3’üncü kaleci konumunda bulunan Eray İşçan projeye destek vermek amacıyla, genç oyuncu Işıkcan Çabukcu’ya imzalı formasını gönderdi. Formasını alan Işıkcan Çabukcu sevinçten havalara uçarak, forma jestini yapan İbrahim Barutçu ve Zonguldaklı file bekçisi Eray İşçan’a teşekkür etti. 14 yaşında ki genç oyuncu Işıkcan Çabukcu, birkaç ay sonra Zonguldak’ta yapılacak olan milli takım seçmelerine katılacağını ve ilerde Galatasaray forması altında ter dökmek istediğini söyledi.

“ÇOCUKLARI  MUTLU GÖRMEK,  BENİ DE MUTLU EDİYOR”

Projeyi ilk olarak Işıkcan üzerinde gerçekleştiren İbrahim Barutçu,  çocukların mutlu olduğunu gördüğünde kendisinin de mutlu olduğun söyleyerek, “kendi muhitimizde çocuklar hep dışarıda. Onları kötü alışkanlıktan uzak tutmak ver spor teşvik etmek amacıyla böyle bir projeye imza atmak aklıma geldi. Bunu ilk olarak Işıkcan ile hayata geçirdik.  Daha çok kişiye ulaşacağız. Bu daha başlangıç.  Çocuklarımız spor yapsın başka hiçbir beklentim yok. Onların mutlu olduğunu görmek beni de mutlu ediyor” açıklamasını yaptı

 

Emre Can BAYRAM

 

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

İHSANİYE FARKLI KAZANDI

Haberi Oku