FLAŞ HABER

Hakemler iftar yemeğinde biraya geldi

Türkiye Faaal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği(TFFHGD)tarafından her yıl geleneksel hale gelen bu yıl ikincisi düzenlenen  iftar yemeği dün Düş Molası’nda düzenlendi. İftar yemeği programına Türkiye Faaal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği(TFFHGD) Şube Başkanı Nurettin Demir, İl Hakem Kurulu Başkanı İlkay Güner, Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Kemal Demir, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz, Gençlik Merkezi Müdürü Hakan Yüksel, Türkiye Futbol Federasyonu Antrenör Eğitmeni, Muhammer Birdal , Futbol İl temsilcisi Metin Malkoç, Saha Komiserleri Derneği Başkanı Bülent Tuna ve hakemler katıldı.

Demir;”Klasman çıtasını yükseltmek istiyoruz”

Türkiye Faaal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği(TFFHGD)Nurettin Demir,klasman sayısını yükseltmek istediklerini söyleyerek, “İl Hakem Kurulu eğitimci arkadaşımız verdikleri hizmetlerden dolayı bu sene yukarıya giden aday hakemlerimiz başarılı bir sonuç aldı. İnşallah bunun semeresini inşallah sezon sonu 1 Temmuz ve 10 Temmuz arasında açıklanacak. MHK listelerinde görme şansımız olacak. Yine içimizden yarın C kursuna terfi için 3 tane hakemimiz birde gözlemcimiz davet edildi. Ankara’ya bunlardan da başarı bekliyoruz. Yani klasmanda ki hakem sayısını yükseltmek istiyoruz.  içimizde sıkıntı ve çekişmelerdenbir türlü başarıl olamıyoruz. İnşallah  bu sene Merkez Hakem Kurul sayesinde bu sıkıntılatı aşarız
 Bu sene çıtayı yükseltmek istiyoruz.”

Karayılmaz; “Taban birliklerinin birlikteliği çok güzel”

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz, birlikteliğin çok güzel olduğunu ifade ederek, “Böyle bir ortam Zonguldak’ta taban birliklerinin bu kadar birlikte hareket edebileceği noktasına kadar hissettirdiniz. Göreve geleli 2 yıl olmasına rağmen 2 yıldır gerçekten çok güzel bir şekilde TÜFAD olsun, Hakem Derneği ile olsun ASFK ile olsun, iyi bir saç ayağı oluşturduk. Ben bu anlamda Ramazan ayınızın mübarek olmasını diliyorum. Bayramınızı kutluyorum. Futbol dolu hatasız güzel keyifli maçlar yönetmenizi diliyorum“şeklinde konuştu.

Birdal; “Hayallerinizin peşinden koşun’’

Türkiye Futbol Federasyonu Antrenör Eğitmeni Muhammer Birdal, hakemlerin hayallerinin peşlerinden koşmaları söyleyerek,”Ben herkese başarılar diliyorum. Herkesin bir hayali var. Sizlerinde hayalleri var. Sizlerden bir tek şey rica ediyorum. Hayallerinizin peşinden koşun. Kesinlikle pes etmeyin. Kaybedersiniz ya da moraliniz bozulur. Ama pes etmeyin. Başarılar diliyorum ”dedi.

Demir; “Verdiğiniz kararlarda tereddüt etmeyin”

 Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Kemal Demir, hakemlerin verdikleri kararlarda teredütt etmemesi gerektiğini vurgulayarak, “Sizlerinizin kalbinizin özünüzün sözünüzün bir olduğuna inanıyorum. Ben geçen ilk açılışınızda da söylemiştim. Bir hakem babası olarak her zaman sizlerin yanınızda bulanacağımı söylemiştim. Sizin anlayan biri olduğumu söylemiştim. Ama sizde eksik gördüğüm şu var. Verdiğiniz kararda tereddüt ediyorsunuz. Ben sizin verdiğiniz kararın doğru olduğunu biliyorum. O kararı verin. Yeter ki arkanızda biz taban birlikleri olarak yanınızdayız. Bizi zincir halkası olduğunu düşünürseniz. Bizim halkalarımızdan bir tanesi kopuk olursa aramızda kopukluklar başlar. İleri gidemeyiz. Biz hepimiz Zonguldak için mücadele ediyorsak o zaman bizim aramızda ayrıcalık ayrıcalık olmaz. Biz büyük bir aileyiz. Ramazan bayramınız kutlu olsun. “

Güner; “Çok zor süreçlerden geçtik”

Zonguldak İl Hakem Kurulu Başkanı Başkanı İlkay Güner, çok zor süreçlerden geçtiklerini ifade ederek, “Biz Zonguldak’ta çalkantılı bir dönem geçirdik. Çok zor bir süreçte görev aldık. Her türlü olumsuzluklara rağmen yine hedefimiz olan hakem ilkesinden şaşmadık. Sezon sonu değerlendirmelerinde 8 takım hakem adayımız 3 tane gözlemci arkadaşımızla birlikte seminerlere davet edildik.  Orada sınavlara girdiler. Çok güzel bir şekilde kendilerini ifade ettiler. Bu sınavlardan iyi sonuç aldılar. Oradan muhakkak terfi bekliyoruz. Bunun dışında C Klasmanı için teklif edilen davet edilen arkadaşlarımız var. Hakem Ergin Eren Gökmen, Ali Rıza ve Evren Atışta gözlemcilik için. Bunlar bizim için başarı ölçüsü. İnşallah bu sayılar artar ”dedi.  

Emre Can BAYRAM

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Zonguldak Kömürspor'da transfer yasağı...

Haberi Oku